Spotkanie z ornitologiem

     Przedszkolaki z grupy VII uczestniczyły w nietypowej "lekcji przyrody". Tato Frania - pan Michał, który jest ornitologiem zorganizował zajęcia poza przedszkolem, w pobliskim parku. Dzieci miały możliwość poobserwować zachowanie ptaków w ich naturalnym środowisku a także usłyszeć ich głośny śpiew. Pan Michał uczył dzieci jak można rozpoznawać ptaki nie tylko po wyglądzie ale także po ich śpiewie. Przedszkolaki dowiedziały się, że w parku mieszkają mewy śmieszki ( tak tak), za to bardzo trudno spotkać kruka, więcej mamy kawek, które błędnie nazywamy krukami. Dzieci wiedzą już w jakim celu ptaki tak pięknie śpiewają, co teraz dzieje się w ptasich gniazdach i czemu łatwiej spotkać ptaka samca niż samiczkę.
    Bardzo dziękujemy Panu Michałowi za poświęcony czas i niezwykłą "lekcję przyrody"Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9