Gość w mundurze

    Po tygodniu rozmów na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, grupę V odwiedził policjant aspirant sztabowy p. Arkadiusz. Opowiedział o  trudnej pracy policjanta i odpowiedział na liczne pytania nurtujące  dzieci. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły policyjne atrybuty: krótkofalówka, pałka, kajdanki, kamizelka i czapka. Furrorę zrobił  też policyjny radiowóz zaparkowany na przedszkolny dziedzińcu. Każdy chciał być kierowcą policjantem i pasażerem, tak więc momentami padały rekordy w ilości dzieci przebywających w radiowozie :). Kreatywność dzieci szła w kierunku zabawy "w policjantów i złodziei", na szczęście pan policjant był tak miły  i cierpliwy, że każdy mógł się poczuć w podwójnej roli. Dzieci wprawdzie rezolutnie stwierdziły (cyt.): " szkoda że nie przyjechał pan takim większym radiowozem" ale i tak były prze szczęśliwe. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i zaśpiewaliśmy  w podziękowaniu panu policjantowi piosenkę pt. " Droga do przedszkola"

                                                                              "...Kto drogowe znaki zna , ten bezpieczny jest jak ..."                                                               (DK)Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9 większy obrazek nr 10 większy obrazek nr 11 większy obrazek nr 12