Dmuchajki logopedyczne

 

     Witam serdecznie, w tym tygodniu proponuję kilka nowych pomysłów do wykorzystania z dzieckiem w domu. Oczywiście nie zapominamy o ćwiczeniach, które były już wcześniej podane. Podczas ćwiczeń z  dziećmi szczególnie ważne jest wykształcenie prawidłowego toru oddechowego, dlatego gorąco zachęcam do zabaw z wszelkiego rodzaju   dmuchajkami .  Celem ćwiczeń z dmuchajką logopedyczną jest usprawnienie aparatu oddechowego, artykulacyjnego i fonacyjnego. Dziecko regularnie bawiąc się przy użyciu zabawki potrafi lepiej kontrolować swój oddech, a za każdym razem udaje mu się wydłużyć fazę wydechową.

Nie zawsze musi to oznaczać nowy wydatek, możemy samemu zrobić proste ale i atrakcyjne dla dziecka zabawki do tego typu ćwiczeń.

Oto kilka propozycji:

1. Potrzebne materiały: kubek plastikowy lub papierowy, rękawiczka lateksowa, słomka, odrobina pomysłowości i gotowe
       ( obrazek 2)

2. Kolejna zabawka pochodzi ze strony www.domologo.pl do jej wykonania potrzebna będzie rolka od papieru toaletowego, kolorowa kartka i paski kolorowej bibuły (obrazek 3)

3.Ciekawy pomysł na wykonanie prostej dmuchajki znajdziecie na stronie: (obrazek 4)

https://ekodziecko.com/dmuchajka-eksperyment-z-latajaca-kulka

4. Można również wykorzystać pudełko po czekoladkach a do tego lekka piłeczka lub kulka z papieru i gotowe!(pomysł zaczerpnięty ze strony logopediapraktyczna.pl) - obrazek 5

 

Do wykonania domowych dmuchajek można wykorzystać wiele rzeczy, które każdy ma pod ręką. Od was tylko zależy jak chcecie to zrobić. Ćwiczcie z dzieckiem kiedy tylko ma na to ochotę i sami też włączajcie się do zabawy.

 Zachęcam bardzo do ćwiczeń, pamiętajcie-
wystarczy tylko
kilka minut dziennie.

   Do pobrania:Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4