Chcę naśladować Jezusa w miłości i dobroci - 6latki

 

Posłuchajmy historii, którą usłyszała Kasia od swojej babci:
Ponad 300 lat temu żyła we Francji mała Małgosia. Od najmłodszych lat bardzo kochała Jezusa. Często z Nim rozmawiała. Podziwiała siostry zakonne, które spotykała. Widywała je modlące się w kościele i pomagające innym ludziom. Gdy miała 4 lata, obiecała należeć do Jezusa tak jak one. Gdy dorastała, miłość do Jezusa wypełniała całe jej serce. Tak jak obiecała, została siostrą zakonną. Najważniejszym  wydarzeniem w jej życiu było spotkanie z Jezusem, podczas którego Jezus ukazał jej swoje Serce jaśniejące jak słońce. Mówił, że jest ono pełne miłości do wszystkich ludzi, nawet wtedy, gdy o Nim zapominają. Jezus prosił Małgorzatę, aby przez modlitwę i dobre czyny przypominała ludziom o przepełnionym miłością do nas Sercu Jezusa.
Od tej chwili Małgosia jeszcze więcej się modliła, opiekowała się chorymi, obdarzała miłością wszystkich, którzy zwracali się do niej o pomoc. Starała się, aby jej serce było podobne do serca Jezusa.

Jezus prosił Małgorzatę, aby naśladowała Jego dobroć i miłość do ludzi. Jezus prosi o to również każdego z nas. Chce, abyśmy stawali się coraz lepsi i pragnie nam w tym pomóc. Zastanówmy się, w jaki sposób możemy naśladować Jezusa.
Przykłady postanowień:
- Będę się więcej modlił.
- Będę unikał kłótni.
- Będę sprzątał swój pokój.
- Nie będę używał brzydkich słów.

Zadanie do wykonania dla dzieci, które mają książki: pokolorować rysunki z dobrymi zachowaniami, którymi sprawiamy radość Jezusowi i skreślić rysunek przedstawiający złe zachowanie. ( str. 113 ).

                                                                                                                                                                                     Pozdrawiam
                                                                                                                                                                                     Aniela Leonowicz