Na skrzyżowaniu

     Bezpieczeństwo na drodze to bardzo ważna sprawa i tego przedszkolaki uczą się od najmłodszych lat. Dlatego też dzieci z grupy Lisków ubrane w kamizelki odblaskowe wybrały się na edukacyjny spacer na pobliskie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Obserwowały ruch pieszych, rowerzystów i samochodów. Bez problemu wskazywały sygnalizator świetlny, miejsce przejścia dla pieszych - pasy, rozpoznawały i nazywały znaki drogowe. Przedszkolaki w praktyczny sposób uczyły się, jak należy prawidłowo przechodzić na drugą stronę ulicy, zarówno wtedy, jak jest sygnalizacja świetlna i gdy jej nie ma. Każdy przedszkolak wie, jak na skrzyżowaniu zachowywać się. (BK)



Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8