Na skrzyżowaniu
Bezpieczeństwo na drodze to bardzo ważna sprawa i tego przedszkolaki uczą się od najmłodszych lat. Dlatego też dzieci z grupy Lisków ubrane w kamizelki odblaskowe wybrały się na edukacyjny spacer na pobliskie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Obserwowały ruch pieszych, rowerzystów i samochodów. Bez problemu wskazywały sygnalizator świetlny, miejsce przejścia dla pieszych - pasy, rozpoznawały i nazywały znaki drogowe. Przedszkolaki w praktyczny sposób uczyły się, jak należy prawidłowo przechodzić na drugą stronę ulicy, zarówno wtedy, jak jest sygnalizacja świetlna i gdy jej nie ma. Każdy przedszkolak wie, jak na skrzyżowaniu zachowywać się. (BK)

