Wizyta policjantki w przedszkolu
"Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu,
Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc."
We wtorek 17 września nasze przedszkole odwiedziła pani policjantka. Celem wizyty było omówienie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Policjantka zwróciła uwagę dzieci na różnego rodzaju zagrożenia: na ulicy, na podwórku, w domu, w kontaktach z osobami nieznajomymi, podając przy tym sposoby ich unikania. Przypomniała dzieciom o konieczności korzystania z fotelika podczas jazdy samochodem, używania kasku na rowerze, oraz o noszeniu elementów odblaskowych. Ze strony przedszkolaków padały pytania o codzienną pracę policjantów. Nie mogło oczywiście zabraknąć pamiątkowych zdjęć z panią policjantką i poznania wyposażenia samochodu policyjnego. Po tej wizycie dzieci już wiedzą, że policjant to osoba, do której w każdej niebezpiecznej sytuacji można zwrócić się o pomoc. (W.K.)

