Z wizytą w Zagrodzie Alpak
Wrzesień wciąż zaskakuje piękną, słoneczną pogodą. Korzystając z tego przedszkolaki z grupy Lisków i Misiów wybrały się na wycieczkę do niezwykłej Zagrody Alpak w Długim Ługu. Dzieci zostały oprowadzone po zagrodzie, gdzie poznały mieszkające tam zwierzęta. Przedszkolaki miały okazję pogłaskać i nakarmić piękne żywe pluszaki - alpaki. Te niezwykłe zwierzęta są bardzo przyjazne i wzbudzają sympatię o czym przekonały się dzieci. Przedszkolaki samodzielnie przygotowały dla alpak warzywną surówkę, dowiedziały się przy okazji co lubią jeść i robić poszczególne zwierzęta bo oprócz alpak w zagrodzie mieszkają również kapibary, króliki i małe pigmejskie jeże. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom karmienie wszystkich mieszkańców zagrody. Atrakcją były też warsztaty plastyczne oczywiście dotyczące alpak. Dzieci według własnego uznania pokolorowały obrazki przedstawiające alpaki a futerko wykleiły prawdziwą wełną z alpak. Każde swoją pracę mogło zabrać ze sobą na pamiątkę do przedszkola. Było też ognisko z kiełbaskami i piknik ze słodkim "co nieco" spakowanym przez siebie i/lub rodziców. Pobyt na świeżym powietrzu był świetną okazją do wspólnych zabaw. Wycieczkę można uznać za super wyprawę! Sami zobaczcie te uśmiechnięte buzie :-) (BK)

