Z wizytą w Zagrodzie Alpak

      Wrzesień wciąż zaskakuje piękną, słoneczną pogodą.  Korzystając z tego przedszkolaki z grupy Lisków i Misiów wybrały się na wycieczkę do niezwykłej Zagrody Alpak w Długim Ługu. Dzieci zostały oprowadzone po zagrodzie, gdzie poznały mieszkające tam zwierzęta. Przedszkolaki miały okazję  pogłaskać  i nakarmić piękne żywe pluszaki - alpaki. Te niezwykłe zwierzęta są bardzo przyjazne i wzbudzają sympatię o czym przekonały się dzieci. Przedszkolaki samodzielnie przygotowały dla alpak warzywną surówkę, dowiedziały się przy okazji co lubią jeść i robić poszczególne zwierzęta bo oprócz alpak w zagrodzie mieszkają również kapibary, króliki i małe pigmejskie jeże. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom karmienie wszystkich mieszkańców zagrody. Atrakcją były też warsztaty plastyczne oczywiście dotyczące alpak. Dzieci według własnego uznania pokolorowały  obrazki przedstawiające alpaki a futerko wykleiły prawdziwą wełną z alpak. Każde swoją pracę mogło zabrać ze sobą na pamiątkę do przedszkola. Było też ognisko z kiełbaskami i piknik ze słodkim "co nieco" spakowanym przez siebie i/lub rodziców. Pobyt na świeżym powietrzu był świetną okazją do wspólnych zabaw. Wycieczkę można uznać za super wyprawę! Sami zobaczcie te uśmiechnięte buzie :-) (BK)



Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
większy obrazek nr 1 większy obrazek nr 2 większy obrazek nr 3 większy obrazek nr 4 większy obrazek nr 5 większy obrazek nr 6 większy obrazek nr 7 większy obrazek nr 8 większy obrazek nr 9 większy obrazek nr 10 większy obrazek nr 11 większy obrazek nr 12 większy obrazek nr 13 większy obrazek nr 14 większy obrazek nr 15 większy obrazek nr 16 większy obrazek nr 17 większy obrazek nr 18 większy obrazek nr 19 większy obrazek nr 20 większy obrazek nr 21 większy obrazek nr 22 większy obrazek nr 23 większy obrazek nr 24 większy obrazek nr 25 większy obrazek nr 26 większy obrazek nr 27 większy obrazek nr 28 większy obrazek nr 29 większy obrazek nr 30 większy obrazek nr 31