Miejski Dzień Przedszkolaka
Od 2013 roku każdego 20 września obchodzimy ustanowiony przez Sejm Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprosił dzieci na Stadion Miejski by wspólnie obchodzić ten ważny dla przedszkolaków dzień. Tegoroczne obchody przebiegły pod hasłem „Białystok Miastem Mistrzów” i były nawiązaniem do zdobycia przez piłkarzy Jagiellonii tytułu Mistrza Polski w piłce nożnej. Przedszkolaki spotkały się z przedstawicielami władz naszego miasta, którzy czytali utwory literackie dla dzieci. Spotkaniu towarzyszyły liczne atrakcje i niespodzianki, animatorzy włączali dzieci do wspólnej zabawy. Były dmuchańce, wielkie bańki, malowanie twarzy, zajęcia z robotyki. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną, wielkoformatowych szachów czy warcabów, stoisk z klockami lego. Przygotowano również zabawy konkurencyjne, stoiska sportowe oraz punkty udzielania pierwszej pomocy. Dzieci poznały podstawy ratownictwa medycznego. Nasze przedszkole reprezentowały najstarsze przedszkolaki z grupy Misiów. Ubrane w barwy Jagiellonii świetnie bawiły się z rówieśnikami, uczestniczyły w rozmaitych konkurencjach oraz uczyły się masażu serca. Zabawa trwała trzy godzinki, które grupa VII wykorzystała aktywnie. Była to wspaniała okazja do integracji i wspólnej zabawy z rówieśnikami. (BK)

