Miejski Dzień Przedszkolaka

    Od 2013 roku każdego 20 września obchodzimy ustanowiony przez Sejm Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski zaprosił dzieci na Stadion Miejski by wspólnie obchodzić ten ważny dla przedszkolaków dzień. Tegoroczne obchody przebiegły pod hasłem „Białystok Miastem Mistrzów” i były nawiązaniem do zdobycia przez piłkarzy Jagiellonii tytułu Mistrza Polski w piłce nożnej. Przedszkolaki  spotkały się  z przedstawicielami władz naszego miasta, którzy czytali utwory literackie dla dzieci. Spotkaniu towarzyszyły liczne atrakcje i niespodzianki, animatorzy włączali dzieci do wspólnej zabawy. Były dmuchańce, wielkie bańki, malowanie twarzy, zajęcia z robotyki. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną, wielkoformatowych szachów czy warcabów, stoisk z klockami lego. Przygotowano również zabawy konkurencyjne, stoiska sportowe oraz punkty udzielania pierwszej pomocy. Dzieci poznały podstawy ratownictwa medycznego. Nasze przedszkole reprezentowały najstarsze przedszkolaki z grupy Misiów. Ubrane w barwy Jagiellonii świetnie bawiły się z rówieśnikami, uczestniczyły w rozmaitych konkurencjach oraz uczyły się masażu serca. Zabawa trwała trzy godzinki, które grupa VII wykorzystała aktywnie. Była to wspaniała okazja do integracji i wspólnej zabawy z rówieśnikami. (BK)



Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
Zastępca Prezydenta Miasta Tomasz Klim Przedstawiciele Miasta Dzieci pozują z Panią Kurator i marszałkiem Kosickim dzieci siedzą i słuchają występów dzieci z maskotką drużyny grupa dzieci w barwach Jagiellonii dzieci tańczą Dzieci słuchają ratownika medycznego dziewczynka wykonuje masaż serca dzieci ćwiczą Chłopcy budują z klocków większy obrazek nr 12 większy obrazek nr 13 większy obrazek nr 14 większy obrazek nr 15 większy obrazek nr 16