Dzień Jabłka
Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i Dzień Jabłka świętujemy!
Świętując Dzień Jabłka dzieci z grupy Zajączki wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak. Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek. Tego dnia dzieci ćwiczyły motorykę małą, zatańczyły "jabłkowy" taniec i pobawiły się w „owocową” zabawę. Rozwiązywały zagadki, oraz uczestniczyły w konkursach grupowych. Dzieci w tym dniu dowiedziały się również o tym jak rośnie jabłoń, zobaczyły na ilustracjach etapy rozwoju jabłka, stworzyły siatkę tematyczną. Mamy nadzieję, że ten dzień zostanie w pamięci dzieci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców. (J.D.)

