Dyrygowanie to ważne zadanie

Prawa ręka, lewa ręka, ręce dwie
żadna z nich nie może zrobić to, co chce
Wszystkie ruchy muszą być zaplanowane
i to właśnie się nazywa dyrygowanie

      Po raz  pierwszy w tym roku szkolnym gościliśmy muzyków ze studia artystycznego Arte - Muza z audycją muzyczną. Historia opowiadała o żabiej orkiestrze, która pewnego dnia chciała zagrać koncert nad jeziorem. Okazało się, że bez dyrygenta jest to niemożliwe, ponieważ muzyce nie potrafią zagrać równo nawet pierwszego dźwięku. Już na początku utworu powstał bałagan, co doprowadziło do kłótni. Było tylko jedno wyjście - jak najszybsze znalezienie dyrygenta. Na szczęście mrówka - drogówka dobrze radziła sobie z kierowaniem ruchem więc...... żabia orkiestra zaproponowała jej rolę dyrygenta. Jak sobie poradziła mrówka.....? Dzięki pomocy przedszkolaków koncert wyszedł super!!!!! Przy okazji dzieci dowiedziały się jakie są rytmy, co to jest tempo i batuta ( patyczek do dyrygowania), jak jest głośno i cicho i jak to wszystko się zapisuje. Audycja bardzo rozruszała nasze przedszkolaki, które z zapałem ( i forte i piano) śpiewały piosenkę o dyrygowaniu. (BK)



Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
Mrówka-drogówka i zespół Mrówka jako dyrygent dzieci uczą się dyrygować Dziewczynka w stroju dyrygenta Chłopiec i mrówka dyrygują Mrówka przy pulpicie dyrygenta dzieci graja na cymbałkach większy obrazek nr 8