„Jestem bezpieczny na drodze”

    W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dnia 21 października nasze przedszkole odwiedziła pani policjant aspirant Marzena Czerniawska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Białymstoku. Zajęcia prewencyjne odbyły się w grupie Jeżyków i Zajączków. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Przedszkolaki chciały wiedzieć na czym polega praca policjanta . Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. Po krótkiej prezentacji Pani policjant sprawdziła poziom wiadomości dzieci dotyczących bezpiecznego poruszania się po ulicy, oraz przeprowadziła zajęcia praktyczne sprawdzające i utrwalające wiedzę przedszkolaków. Prowadząca spotkanie udzieliła dzieciom cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i podkreśliła, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stanął przed przedszkolem. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolaki mogły włączyć i obserwować sygnały świetlne radiowozu. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Marzenie Czerniawskiej za tak miłe i interesujące spotkanie! MH

 



Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
dzieci siedzą w radiowozie policyjnym dzieci siedzą na dywanie słuchają Pani Policjantki dzieci oglądają radiowóz policyjny dzieci siedzą w radiowozie policyjnym dzieci siedzą na dywanie słuchają Pani Policjantki dzieci siedzą na dywanie słuchają Pani Policjantki dzieci siedzą na dywanie słuchają Pani Policjantki dzieci przechodzą przez dywan ala ,,przejście dla pieszych" dzieci przechodzą przez dywan ala ,,przejście dla pieszych" chłopczyk stoi przed radiowozem dzieci siedzą na dywanie słuchają Pani Policjantki