„Jestem bezpieczny na drodze”
W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dnia 21 października nasze przedszkole odwiedziła pani policjant aspirant Marzena Czerniawska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Białymstoku. Zajęcia prewencyjne odbyły się w grupie Jeżyków i Zajączków. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Przedszkolaki chciały wiedzieć na czym polega praca policjanta . Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. Po krótkiej prezentacji Pani policjant sprawdziła poziom wiadomości dzieci dotyczących bezpiecznego poruszania się po ulicy, oraz przeprowadziła zajęcia praktyczne sprawdzające i utrwalające wiedzę przedszkolaków. Prowadząca spotkanie udzieliła dzieciom cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i podkreśliła, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Uwieńczeniem spotkania była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stanął przed przedszkolem. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu. Ponadto przedszkolaki mogły włączyć i obserwować sygnały świetlne radiowozu. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Marzenie Czerniawskiej za tak miłe i interesujące spotkanie! MH

