Heca nad Wisłą
Z okazji Święta Niepodległości do przedszkola zawitał Teatr Karuzela z przedstawieniem wpisującym się w obchody 11 listopada - "Heca nad Wisłą". Dzięki Polusiowi - orłowi, który stracił pamięć w lekki i zabawy sposób dzieci utrwaliły symbole narodowe, zwiedziły stolicę Polski oraz Kraków a także zawitały nad Morze Bałtyckie. Wszystko po to, by Poluś poznał kraj, jego legendy, kulturę i tradycje. Przecież Polska bez orła nie może istnieć. Orzeł to symbol i prawdziwy ideał. Od zawsze i na zawsze! Na szczęście dzięki Syrence Warszawskiej i wizycie na Wawelu orzeł wszystko sobie przypomniał i znów stał się dumnym symbolem naszego kraju.
Spektakl w lekkiej formie pokazał dzieciom istotę patriotyzmu, kształtując przywiązanie do swojej Ojczyzny. Wspólnie odśpiewany Hymn był tego najlepszym przykładem. (BK)

