Warsztaty piernikowe - świąteczne spotkanie w Myszkach
Czas przedświąteczny jest okresem szczególnym w przedszkolu. Dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe, śpiewają kolędy, ubierają choinkę i dekorują salę. Parę dni temu Myszki piekły pierniki, które dziś, podczas warsztatów piernikowych z Rodzicami wspólnie dekorowały. Warsztaty poprzedzone były krótkim, świątecznym występem, podczas którego przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie przygotowanych pierniczków. Polewanie lukrem, czekoladą, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - to była największa frajda! Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Było przy tym dużo radości, którą dało się zauważyć nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych.
Dzieląc się pierniczkowymi słodkościami życzymy wspaniałych, zdrowych, radosnych, smacznych i pachnących Świąt Bożego Narodzenia! (MD)

