Jeżyki w Książnicy Podlaskiej
W dniu 15 stycznia grupa Jeżyków ( 3 latki) wybrała się na wycieczkę do pobliskiej Książnicy Podlaskiej , Filii nr 15 dla dzieci i młodzieży. Wyjście miało na celu zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem biblioteki, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcenie do regularnego korzystania z książek. Po przybyciu na miejsce dzieci zostały serdecznie powitane przez panie bibliotekarki, które opowiedziały im o funkcjonowaniu biblioteki, oraz zasadach wypożyczania książek. Następnie przedszkolaki miały okazję obejrzeć specjalnie przygotowany dla nich kącik z książkami dostosowanymi do ich wieku. W trakcie zajęć przedszkolaki dowiedziały się o zasadach korzystania z książek i mogły pooglądać wybraną przez siebie książeczkę. Główną atrakcją było głośne czytanie bajki pt. „Śmiały plan Jeża Nieśmiałka” . Po czytaniu odbyła się rozmowa na temat treści bajki, podczas której dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Kolejnym punktem programu były krótkie warsztaty plastyczne. Dzieci kolorowały jeżyki mogły zabrać do domu. Wycieczka do biblioteki była niezwykle udana. Dzieci wróciły do przedszkola z uśmiechami na twarzach i z nowymi doświadczeniami. Wiele z nich zadeklarowało chęć ponownej wizyty w bibliotece z rodzicami. Takie wyjścia mają ogromne znaczenie w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych u najmłodszych i są doskonałą okazją do kształtowania umiejętności odpowiedniego zachowywania się w miejscach publicznych. (MH)

