Pani Jola i śpiewający ogród
Dziś do naszego przedszkola wraz ze swą muzyczną opowieścią przybyli muzycy z Arte-Muzy. Przedstawili dzieciom panią Jolę, bardzo miłą osobę, która lubi spędzać czas w swoim ogrodzie. Pewnego dnia pani Jola obudziła się z bólem głowy. By poprawić sobie humor jak zawsze w takich sytuacjach pani Jola poszła do swojego ogródka. Jednak tym razem było inaczej, bo ciągle ktoś hałasował - najpierw trzmiel, potem skowronek. Pani Jola zamiast odpocząć wciąż biegała po ogrodzie, denerwowała się i krzyczała żeby wszyscy byli cicho. W końcu za radą trzmiela w dźwiękach ogrodu odnalazła muzykę i wtedy - przestała boleć ją głowa. W ten sposób dzieci dowiedziały się czym różni się hałas i inne dźwięki od muzyki. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w audycji nie tylko słuchają muzyki ale śpiewając i poznając grę różnych instrumentów ( gitary elektrycznej, skrzypiec czy klarnetu).
Audycje w wykonaniu muzyków Arte - Muzy są zawsze ciekawe i pobudzające dziecięcą wrażliwość muzyczną. (BK)

