Dzień Dinozaura w Jeżykach
26 lutego w grupie Jeżyków obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Zorganizowane zajęcia wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Celem zajęć było poznanie dinozaurów, ich cech, sposobu życia i przyczyn wyginięcia, oraz rozbudzanie ciekawości świata – zachęcanie dzieci do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Od samego rana dzieci wchodziły do sali podekscytowane, przynosząc ze sobą ulubione figurki i pluszaki dinozaurów . Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat dinozaurów – dzieci opowiadały, co już wiedzą, a następnie wspólnie oglądaliśmy ilustracje i krótki film edukacyjny, zakończony zabawą interaktywną. Przedszkolaki poznały różne gatunki dinozaurów, oraz porównywały wygląd i wielkość przyniesionych z domu i zgromadzonych w przedszkolu figurek. Nie zabrakło także zabaw ruchowych! Wspólnie bawiliśmy się w „jajko” , oraz “gonitwę dinozaurów”, gdzie dzieci naśladowały sposób poruszania się różnych gatunków – niektóre chodziły na czworakach jak triceratops, inne skakały jak welociraptor. Była też gra podłogowa, w której dzieci podzielone na dwie drużyny przechodziły tor rzucając kostką . W ramach programu 4 Pory Roku z Korbo Jeżyki skonstruowały wspólnie dużego dinozaura z klocków. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze 🦕 (MH)

