Wizyta Zajączków w Centrum Symulacji Medycznej
Zajączki w ramach innowacji ,,Uczymy ratować" odwiedziły Centrum Symulacji Medycznej w Białymstoku. Jest to międzywydziałowa jednostka, na terenie której odbywają się zajęcia praktyczne na kierunkach lekarskim, lekarsko – dentystycznym, pielęgniarskim oraz położnictwie. Centrum rozpoczęło swoją pracę 2 października 2017 roku, od tego czasu codziennie odbywają się tu ćwiczenia praktyczne. Dzieci miały okazję wcielić się w zawód lekarza, odwiedziły salę operacyjną oraz salę z symulatorem karetki pogotowia. Sale te odwzorowywały w najdrobniejszych szczegółach prawdziwe sale szpitalne znajdują się tam zaawansowane symulatory pacjenta. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Serdecznie dziękujemy tacie Mikołaja z grupy Misiów za ciekawą wycieczkę. (W.K.)

