Pierwsza wizyta Myszek w bibliotece.
Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania. U naszych przedszkolaków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka, dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych. Grupa Myszek odwiedziła bibliotekę Książnicy Podlaskiej przy ul. M.C. Skłodowskiej. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Z tematem spotkania zapoznała maluchy pani bibliotekarka, opowiadała dzieciom o czytelni. Z wielkim zainteresowaniem Myszki oglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w bibliotece utrwaliły wiadomości nt. wiosny i ptaków, które wracają do nas z ciepłych krajów, wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku oraz zrobiły prace plastyczne, które będą wywieszone na wystawie w bibliotece. Umówiliśmy się również na kolejne spotkanie, bo wiemy jak rozwijający jest kontakt z książką.(MD)

