Żegnamy zimę i witamy Wiosnę
- Halo, halo, pani Wiosna?
Dzień dobry, tu Wiosna.
Przepraszam, że z przyjazdem zwlekałam,
ale się pakowałam
W przede dniu pierwszego dnia Wiosny nasze przedszkole pożegnało Zimę i powitało dawno oczekiwaną Wiosnę przepięknym balem. W tym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w stroje związane z tą piękną porą roku. Wśród nich można było spotkać Panią Wiosnę, żabki, bociany, motylki, biedronki, pszczółki i kolorowe kwiaty. Sala również była barwnie przystrojona. Grupa Misiów w przepiękny sposób przedstawiła całej społeczności przedszkolnej inscenizację związaną z szykowaniem się nowej pory roku. Każda grupa na część Wiosny zaprezentowała krótki występ w postaci tańca, piosenki czy recytując wiersz o wiośnie. Taniec kwiatów w wykonaniu najstarszych dziewczynek z grupy Misiów wywarł na wszystkich wielkie wrażenie. Odbywały się różne wiosenne tańce, zabawy, konkurencje, konkursy, które przysparzały dzieciom wielu wrażeń i zadowolenia. W tym dniu wszędzie królowała Pani Wiosna, można było zauważyć uśmiech i radość na twarzach dzieci. Zza okna zaglądało do przedszkola słoneczko ciekawe co się dzieje. Wiosna już tuż tuż...

