Teatr cieni w grupie Jeżyków

    Z okazji Dnia Teatru w grupie  Jeżyków odbył się Teatr Cieni . Dzieci miały okazję poznać tę niezwykłą formę sztuki, rozwijając swoją wyobraźnię i kreatywność. Na początku przedszkolaki zapoznały się z zasadami teatru cieni, oraz dowiedziały się, jak za pomocą światła i cieni można opowiadać różne historie. Następnie wspólnie przygotowaliśmy kukiełki, które posłużyły do przedstawienia. Głównym punktem wydarzenia był pokaz, w którym nauczyciel  zaprezentował przy użyciu cieni krótką bajkę pt. „ Przyjaciele ślimaka”.  Później w role aktorów wcieliły się same przedszkolaki. Za pomocą kukiełek z wielką radością prezentowały sobie nawzajem fragmenty bajki. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w przedstawieniu.  Teatr cieni dostarczył dzieciom wiele radości i pozwolił im poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Jest to doskonała forma aktywizująca ucznia ponieważ angażuje go zarówno intelektualnie, emocjonalnie jak i fizycznie. (MH)



Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
teatr cieni Pani przedstawia teatr cieni Pani przedstawia teatr cieni chłopczyk pokazuje eksponaty dzieci oglądają teatr cieni