Zielony ogródek w sali Myszek
W tym tygodniu Myszki postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali, zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie w małych grupkach dzieci wysiewały owies, który będzie dekoracją stołu wielkanocnego. W kubeczkach dzieci posadziły również cebule, aby wyrósł z nich zdrowy szczypiorek. Po zasianiu, posadzeniu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone na parapecie. Przedszkolaki wzbogaciły wiedzę dotyczącą sposobów hodowania wybranych roślin, jak również zdobyły informacje na temat ich walorów estetycznych i użytkowych. Zakładanie zielonego ogródka w przedszkolu to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w świat natury oraz kształtowanie ich postaw ekologicznych. Teraz pozostaje czekać z niecierpliwością, aż roślinki wyrosną i będą smacznym, bogatym w witaminy dodatkiem do kanapek, a piękny zielony owies przystroi nasze mieszkania na święta.

