Patriotyczna lekcja w bibliotece

 

    Tuż po majowych narodowych świętach dzieci z grupy II odwiedziły Filię Książnicy Podlaskiej mieszczącą się nad „Opałkiem”. Tematem przewodnim zajęć była Polska i symbole narodowe. Podczas zajęć dzieci utrwalały wiedzę na temat barw narodowych, godła i hymnu. Miały również okazję obejrzeć pięknie ilustrowane książeczki o Polsce – o jej miastach, przyrodzie i ważnych postaciach historycznych. Pani bibliotekarka w przystępny i ciekawy sposób przybliżyła dzieciom treści dostosowane do ich wieku. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały pracę plastyczną w technice „tepowania” – malowania gąbką po wyciętym szablonie. Dzięki tej aktywności powstał orzeł na czerwonym tle - Polski znak. Dzieci wróciły z biblioteki pełne wrażeń, dumne ze swojej wiedzy o ojczyźnie i zainspirowane do dalszego jej poznawania. Dziękujemy pracownikom biblioteki za ciepłe przyjęcie i wartościowe zajęcia! / DK/

 



Sprawdzanie folderu w poszukiwaniu zdjęć ... OK.
Dzieci siedzą na dywanie Biblioteczka Dzieci siedzą na dywanie Dzieci oglądają książki Dzieci wykonują pracę plastyczną Dzieci wykonują pracę plastyczną Dzieci z książką Prace plastyczne dzieci