Dyrygowanie to ważne zadanie
Prawa ręka, lewa ręka, ręce dwie
żadna z nich nie może zrobić to, co chce
Wszystkie ruchy muszą być zaplanowane
i to właśnie się nazywa dyrygowanie
Dzieci z grupy IV -Sówki wykonały jedno z zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest fun - tastyczny”. Zadanie polegało na obejrzeniu przez dzieci bajki anglojęzycznej i przygotowaniu ilustracji do jej treści. Sówki obejrzały bajkę „The Very Hungry Caterpillar” , czyli bajkę o bardzo głodnej gąsienicy. Prace dzieci można zobaczyć na tablicy grupowej.
>> więcej ...
Grupy Zajączków, Jeżyków, Myszek i Wiewiórek wzięły udział w ogólnopolskiej kampanii PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA - edycja 2024.Ogólnopolska kampania PRZYTUL się do DRZEWA ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Poprzez udział w akcji pokazujemy, że dbamy o nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów. Dzięki akcji lasy będą bezpieczne, a my sprawimy, że takimi małymi krokami jesteśmy w stanie pokazać całej Polsce, że sprzeciwiamy się celowym podpaleniom lasów! Należy wspomnieć, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie. Dziś obchodziliśmy dzień drzewa w naszym przedszkolu. Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko pokazujemy mądrą postawę leśną, ale i zyskujemy coś dla siebie.
>> więcej ...
We środę, 09.10.2024 do grupy IV - Sówki przyszła pani policjantka Anna Kazberuk. Dzieci miały okazję poznać wszystkie atrybuty policjanta, mogły przymierzyć czapkę, kamizelkę, ale także kajdanki. Najfajniejszą atrakcją jednak był policyjny samochód. Dzieci mogły nie tylko posiedzieć w środku, ale też samodzielnie włączyć syrenę. Było baaaardzo głośno 
>> więcej ...
Jesień to pora roku, która sprzyja wielu inspiracjom zabawowym. Szczególnie zachęca do spacerów i szukania skarbów...i pomysły na zajęcia matematyczne gotowe. Liski z zapałem segregowały, przeliczały i układały zadania z wykorzystaniem kasztanów, żołędzi, szyszek i orzechów. Nazbierany materiał przyrodniczy posłużył również do licznych zabaw sensorycznych, rozwijających motorykę małą, poprawny chwyt. Zabawy z naturalnym materiałem przyrodniczym sprawie dzieciom wiele frajdy, zwłaszcza gdy same znalazły i przyniosły do przedszkola. (EZ)
>> więcej ...
Żubry, daniele, jelenie czy świnki wietnamskie- dla tych zwierząt na zaproszenie Departamentu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku odbyła się zbiórka żołędzi w której wzięło udział nasze przedszkole. Celem akcji było rozwijanie u dzieci proekologicznych zachowań, wrażliwość na los zwierząt, nauka korzystania z zasobów przyrody oraz aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dostarczyliśmy do ZOO maksymalną ilość kilogramów żołędzi jaką można było dostarczyć. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji
(J.D.)
>> więcej ...
Pierwsze dni w przedszkolu to czas wielkich zmian. Dzieci muszą nauczyć się funkcjonować w nowym środowisku wśród rówieśników oraz dorosłych, których wcześniej nie znały. Podstawą prawidłowego procesu adaptacji jest poczucie bezpieczeństwa, a prawidłowa adaptacja to kluczowy etap w rozwoju dziecka rzutujący na jego przyszłe doświadczenia edukacyjne i społeczne. Nasze przedszkolaki. małe Jeżyki, przeszły ten etap śpiewająco. Gdy poznały rytm dnia, swoją sale, przedszkole, pracowników placówki i swoich rówieśników stopniowo nabrały poczucia bezpieczeństwa. Razem z Paniami stworzyły kodeks przedszkolaka. Po miesiącu wiedzą już jak zachowywać się na zajęciach, podczas zabaw na podwórku czy w trakcie spaceru. Dowiedziały się jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Maluszki aktywnie uczestniczą w zajęciach dydaktycznych, zgodnie się bawią i pomagają sobie. Są również bardzo samodzielne, wiele zadań wykonują bez pomocy dorosłych, co pozytywnie wpływa na poczucie własnej wartości. Za nami już wiele ciekawych chwil. Razem świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka, uczestniczyliśmy w pikniku jesiennym, obchodziliśmy urodzinki wrześniowego solenizanta. Ciepła i przyjazna atmosfera sprzyjała nawiązywaniu relacji. Narodziły się też pierwsze przyjaźnie. Teraz wielkimi krokami zbliżamy się do pasowania na przedszkolaka. ( MH)
>> więcej ...
Podróżując autobusem miejskim, dzieci z grup Zajączki i Misie, pojechały na wycieczkę do miejsca w którym mogły rozwijać swoją stronę artystyczną. Przedszkolaki w aktywny sposób uczestniczyły w opowiadaniu bajki braci Grimm pt.: „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Dzieci m.in. tworzyły leśną ścieżkę, poznały imiona wszystkich krasnoludków i zagrały koncert na miskach. Następnie uczestnicząc w warsztatach plastycznych stworzyły własną postać Królewny i towarzyszących jej krasnoludków. W ruch poszły pędzle, farby, kleje, skrawki materiału i mazaki. Po raz kolejny nasze przedszkolaki były w wyjątkowym miejscu, które nie tylko edukuje ale i pozwala odkryć wielkie talenty. (J.D.)
>> więcej ...
