luty 2025

Walentynki

       Dzisiejszy dzień był w naszym przedszkolu prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Wszystkie  sale ozdobione były balonami i czerwonymi sercami. Dzieci też ubrane były na czerwono. Niektóre przyniosły do przedszkola ulubione pluszaki, oczywiście w kolorze czerwonym. Przedszkolaki zapoznały się podczas zajęć  z tradycją Walentynek. Rozmawialiśmy co to znaczy kochać, że dobrze jest okazywać to uczucie nie należy tylko od święta, ale na co dzień poprzez m.in. małe drobne uczynki czy uśmiech. Od kilku dni w holu przedszkola stała walentynkowa skrzynka na listy, do której dzieci jak i rodzice mogli wrzucać walentynkowe kartki. Urocze amorki rozniosły kartki wszystkim adresatom kartek. Dzieci otrzymały też serduszkowe lizaki i moc uścisków. Dzień ten przyniósł dzieciom wiele radości i miłości. Atrakcją zabawy były tańce w kręgu, w parach, gra w „Kółko i krzyżyk” oczywiście serduszkowe oraz wręczenie sobie drobnych upominków. Nawet ziemniaki tego dnia przybierały kształt serc heart To był dzień integracji i przyjaźni dla maluchów i starszaków. (BK)



Bezpieczna przygoda

    Dzieci z grupy Wiewióreczki wzięły udział w kolejnych zajęciach piątej edycji akcji edukacyjnej o zasięgu ogólnopolskim #DzieciUcząRodziców. Była to lekcja na temat bezpieczeństwa. Każdy rodzic i nauczyciel wie, jak ważne jest kształtowanie u dzieci świadomości na temat bezpieczeństwa. Przedszkolaki są ciekawe świata, ale nie zawsze zdają sobie sprawę z zagrożeń, jakie mogą na nie czyhać podczas codziennych zabaw. Dlatego tak istotne są zajęcia, które w przystępny sposób uczą zasad bezpieczeństwa. Lekcja „Bezpieczna przygoda” to doskonała inicjatywa, która pomaga dzieciom lepiej zrozumieć, jak reagować, gdy już się one pojawią. Głównym celem lekcji było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas zabaw na dworze, w domu oraz w kontaktach z obcymi. Podczas zajęć dzieci uczyły się, jak zachować się zimą, latem, a także jak reagować na sytuacje, w których mogą się zgubić lub skaleczyć. Ważne jest również uświadomienie dzieciom by zawsze informowały dorosłych o miejscu swojej zabawy. (A.S-L)



Pani Jola i śpiewający ogród

       Dziś do naszego przedszkola wraz ze swą muzyczną opowieścią przybyli muzycy z Arte-Muzy. Przedstawili dzieciom panią Jolę, bardzo miłą osobę, która lubi spędzać czas w swoim ogrodzie. Pewnego dnia pani Jola obudziła się z bólem głowy.  By poprawić sobie humor jak zawsze w takich sytuacjach pani Jola poszła do swojego ogródka. Jednak tym razem było inaczej, bo ciągle ktoś hałasował - najpierw trzmiel, potem skowronek. Pani Jola zamiast odpocząć wciąż biegała po ogrodzie, denerwowała się i krzyczała żeby wszyscy byli cicho. W końcu za radą trzmiela w dźwiękach ogrodu odnalazła muzykę i wtedy - przestała boleć ją głowa. W ten sposób dzieci dowiedziały się czym różni się hałas i inne dźwięki od muzyki. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w audycji nie tylko słuchają muzyki ale śpiewając i poznając grę różnych instrumentów ( gitary elektrycznej, skrzypiec czy klarnetu).
     Audycje w wykonaniu muzyków Arte - Muzy są zawsze ciekawe i pobudzające dziecięcą wrażliwość muzyczną. (BK)



Sówki i Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Angielski jest fun-tastyczny"

    Pomimo ferii zimowych my się nie zatrzymujemy 😉 Grupa „Sówki” wykonała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest fun-tastyczny”. Dzieci przypomniały sobie oraz utrwaliły słownictwo dotyczące zabawek. Wykonały „flashcards” z zabawkami w formie mini książeczki. Każda Sówka będzie mogła sobie przypominać angielskie słówka w domu, wraz z mamą, tatą czy siostrą lub bratem. Przed nami kolejne zadania . (A.S.L)



Podróż do świata dinozaurów!

    W tym tygodniu dzieci z grupy Jeżyków przeniosły się miliony lat wstecz, odkrywając fascynujący świat dinozaurów. Poznały różne gatunki tych prehistorycznych stworzeń i dowiedziały się, jak wyglądało życie na Ziemi w tamtych czasach. Dużo emocji wzbudziły ogromne dinozaury w rozmiarze XL, które dzieci własnoręcznie pomalowały - teraz dumnie zdobią nasz korytarz! Prawdziwą atrakcją był także „wybuch wulkanu” - eksperyment z octem i sodą przeniósł nas w odległe czasy i dostarczył wszystkim mnóstwo radości. To był tydzień pełen nauki, odkryć i wspaniałej zabawy!/DK/



Dzień postaci z bajki

    Dnia 4 lutego 2025 roku pani z grupy Lisków zorganizowała dzieciom niespodziankę - dzień postaci z bajki. Przedszkolaki miały za zadanie przebrać się za dowolną postać z bajki. Wcześniej dzieci podczas zajęć odgadywały tytuły bajek na podstawie zagadek, ilustracji i rekwizytów a następnie wysłuchały bajki pt. ,,Kopciuszek” opowiadanej przez nauczycielkę. Dzień postaci z bajki sprawił dzieciom wiele radości. A oto nasze przebrania....(EP)