Walentynki
Dzisiejszy dzień był w naszym przedszkolu prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Wszystkie sale ozdobione były balonami i czerwonymi sercami. Dzieci też ubrane były na czerwono. Niektóre przyniosły do przedszkola ulubione pluszaki, oczywiście w kolorze czerwonym. Przedszkolaki zapoznały się podczas zajęć z tradycją Walentynek. Rozmawialiśmy co to znaczy kochać, że dobrze jest okazywać to uczucie nie należy tylko od święta, ale na co dzień poprzez m.in. małe drobne uczynki czy uśmiech. Od kilku dni w holu przedszkola stała walentynkowa skrzynka na listy, do której dzieci jak i rodzice mogli wrzucać walentynkowe kartki. Urocze amorki rozniosły kartki wszystkim adresatom kartek. Dzieci otrzymały też serduszkowe lizaki i moc uścisków. Dzień ten przyniósł dzieciom wiele radości i miłości. Atrakcją zabawy były tańce w kręgu, w parach, gra w „Kółko i krzyżyk” oczywiście serduszkowe oraz wręczenie sobie drobnych upominków. Nawet ziemniaki tego dnia przybierały kształt serc
To był dzień integracji i przyjaźni dla maluchów i starszaków. (BK)

