kwiecień 2025

Wielkanocne warsztaty w grupie Myszek

    Wielkanoc to wyjątkowy czas pełen radości, rodzinnego ciepła i świątecznych tradycji. W grupie Myszek przygotowania do świąt są już w pełnym rozkwicie. W czwartek, 10 kwietnia odbyło się spotkanie z rodzicami, podczas którego dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce o tematyce wiosenno – świątecznej. Wcieliły się w role kurczaków, wielkanocnych pisanek, baranka i zajączka w inscenizacji pt: „Kłótnia pisanek”. Po występie zaprosiliśmy bliskich na Wielkanocne Warsztaty, by wspólnie z dziećmi przygotować świąteczne ozdoby. W trakcie warsztatów panowała ciepła i radosna atmosfera. Dzieci wraz z opiekunami wykazywały się kreatywnością, tworząc piękne, kolorowe jajka z różnych materiałów plastycznych. Dzieci wzięły swoje ozdoby oraz posiany kilka dni temu owies do domu, aby przypominały im o nadchodzących świętach. Wspólna praca była okazją nie tylko do rozwijania zdolności plastycznych, ale także do budowania rodzinnych więzi oraz integracji społeczności przedszkolnej.



Spotkanie Wielkanocne w grupie Zajączki

    W miłej i rodzinnej atmosferze upłynęło nam słoneczne popołudnie 9 kwietnia. Wtedy to w naszym przedszkolu zgromadzili się zaproszeni goście, by uczcić zbliżające się Święta Wielkanocne. Dzieci z grupy Zajączki zaprezentowały rodzicom przedstawienie pt.: „Wielkanocne jajko” tym samym wprowadzając wszystkich w atmosferę Świąt Wielkanocnych. Wszyscy byli zachwyceni występami dzieci, czego wyrazem były odgłosy śmiechu oraz gromkie brawa na zakończenie. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt! (J.D.)



Wielkanocne warsztaty na Lodowisku BOSiR

    Dzieci z grup Zajączki i Misie wybrały się na Lodowisko BOSiR aby uczestniczyć w warsztatach wielkanocnych, które były podzielone na dwie części. Na początku dzieci wzięły udział w grach i zabawach ruchowych a następnie nadeszła część praktyczna, podczas której dzieci wykonały swoją ozdobę świąteczną. Na koniec warsztatów na dzieci czekał słodki poczęstunek. To była doskonała okazja, by rozwijać kreatywność, cieszyć się wspólną zabawą i poczuć magię Świąt Wielkanocnych! (J.D.)



W wielkanocnym nastroju

    Dnia 7 kwietnia 2025 roku do grupy Lisków przyszedł Zajączek i zostawił dzieciom list oraz zadania do wykonania. Przedszkolaki miały za zadanie zaśpiewać piosenkę o wiośnie i o świętach, powiedzieć wiesz o świętach, zrobić masażyk rodzicom a potem rodzice dzieciom oraz wykonać świąteczny stroik. Na koniec spotkania czekała na dzieci niespodzianka. Wszystkie zadania zostały zrealizowane. Według jury nawet na sto procent. Powstały  piękne wielkanocne stroiki. Rodzice podczas wykonywania koszyczków popisali się wyobraźnią i pomysłowością. Dziękujemy bardzo za wspólnie spędzony czas. (E.P.)



Zielony ogródek w sali Myszek

    W tym tygodniu Myszki postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali, zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie w małych grupkach dzieci wysiewały owies, który będzie dekoracją stołu wielkanocnego. W kubeczkach dzieci posadziły również cebule, aby wyrósł z nich zdrowy szczypiorek. Po zasianiu, posadzeniu i podlaniu, rośliny zostały umieszczone na parapecie. Przedszkolaki wzbogaciły wiedzę dotyczącą sposobów hodowania wybranych roślin, jak również zdobyły informacje na temat ich walorów estetycznych i użytkowych. Zakładanie zielonego ogródka w przedszkolu to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w świat natury oraz kształtowanie ich postaw ekologicznych. Teraz pozostaje czekać z niecierpliwością, aż roślinki wyrosną i będą smacznym, bogatym w witaminy dodatkiem do kanapek, a piękny zielony owies przystroi nasze mieszkania na święta.



Wielkanocna przygoda

    W grupie Wiewióreczek przygotowania do Wielkanocy idą już od dawna pełną parą. Dzieci czują wiosnę i przygotowują się do świąt. Z tej okazji zaprosiliśmy rodziców aby zarazić ich radosnym nastrojem. Przedszkolaki zmieniły się w wielkanocne baranki, kurczaczki, zajączki czy kurki, i przedstawiły rodzicom krótki program artystyczny. Było pięknie, wiosennie, kolorowo i radośnie. Mamy nadzieję, że taki nastrój będzie panował we wszystkich domach aż do świąt, albo i dłużej 😁(U.G.)



Warsztaty wiosenno - wielkanocne w grupie Sówek

     W grupie IV - Sówki odbyły się warsztaty wiosenno -wielkanocne z rodzicami. Na powitanie rodziców dzieci zarecytowały wiersz o wiośnie, zaśpiewały piosenkę oraz zaprezentowały swój ulubiony taniec do muzyki DJ Raphi. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, po czym dzieci wraz z rodzicami zabrały się za dekorowanie drewnianych jajek wielkanocnych. Wszystkie dzieci wraz z rodzicami wykazały się dużą pomysłowością oraz kreatywnością. Powstały wspaniałe jajka malowane akrylowymi mazakami, udekorowane różnego rodzaju naklejkami i ozdobami. Jajka z pewnością będą ozdobą podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych. (A. S-L)



Wizyta Wiewiórek w Książnicy Podlaskiej

    2 kwietnia grupa Wiewiórki wybrała się do Książnicy Podlaskiej. Na dzieci czekała historyjka o gąsienicy, która zamieniła się w motyla, sprawdzono wiedzę przedszkolaków w quizie „co wiedzą o wiośnie”, a na końcu każde dziecko wykonało swojego motylka. To była bardzo udana wizytą w bibliotece ! (M.K.)



"Kaszalot"

    Przedszkolaki z grupy „Sówki” wybrały się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl pt: „Kaszalot”. Celem wyjścia było między innymi rozbudzenie zainteresowania kulturą oraz wyzwolenie pozytywnych uczuć i emocji. Na miejscu, dzieci były bardzo podekscytowane. Z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie przedstawia. Z uwagą obserwowały wszystko co działo się na scenie. Na zakończenie, przedszkolaki z uśmiechem na twarzy nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Z całą pewnością, wyjście można uzyskać za udane. (S.O.)



Poznajemy zawody naszych rodziców

    Dnia 1 kwietnia do grupy Lisków przyszła mama Olgierda pani Milena, która jest anestezjologiem i mama Filipka pielęgniarka. Obie panie bardzo ciekawie zaprezentowały przedszkolakom swoją ciężką pracę, jaką codziennie wykonują. Przyniosły dużo specjalistycznych narzędzi, środków opatrunkowych, strzykawek, maseczek itp., które to umożliwił dzieciom zaobserwowanie sposobu ich wykorzystania. Pod fachowym okiem naszych gości dzieci opatrzyły wszystkie rany pluszaków oraz skręcony nadgarstek pani Eli. Po spotkaniu Pani Milena napisała do rodziców na messenger ,,Powiem Państwu że jest potencjał w narodzie, młodzi  szybko przejmą nasz rynek pracy. Intubowali, operowali i zakładali opatrunki jak zawodowcy 😁”. Bardzo dziękujemy naszym mamom za poświęcony dla nas czas.(E.P.)