Teatr cieni w grupie Jeżyków
Z okazji Dnia Teatru w grupie Jeżyków odbył się Teatr Cieni . Dzieci miały okazję poznać tę niezwykłą formę sztuki, rozwijając swoją wyobraźnię i kreatywność. Na początku przedszkolaki zapoznały się z zasadami teatru cieni, oraz dowiedziały się, jak za pomocą światła i cieni można opowiadać różne historie. Następnie wspólnie przygotowaliśmy kukiełki, które posłużyły do przedstawienia. Głównym punktem wydarzenia był pokaz, w którym nauczyciel zaprezentował przy użyciu cieni krótką bajkę pt. „ Przyjaciele ślimaka”. Później w role aktorów wcieliły się same przedszkolaki. Za pomocą kukiełek z wielką radością prezentowały sobie nawzajem fragmenty bajki. Wszyscy z zaangażowaniem uczestniczyli w przedstawieniu. Teatr cieni dostarczył dzieciom wiele radości i pozwolił im poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Jest to doskonała forma aktywizująca ucznia ponieważ angażuje go zarówno intelektualnie, emocjonalnie jak i fizycznie. (MH)


(J.D.)