marzec 2025

Wizyta Zajączków w Szkole Podstawowej Nr 1 w Białymstoku

Dla sporej części przedszkolaków ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość,  10 marca zerówka z naszego przedszkola  udała się z wizytą  do Szkoły Podstawowej nr 1 w Białymstoku. Przedszkolaki zostały miło przyjęte przez Panią Dyrektor, nauczycielki a także uczniów tejże szkoły. Celem wizyty było lepsze poznanie budynku, dlatego dzieci zwiedziły m.in. sale lekcyjne, bibliotekę, salę gimnastyczną, stołówkę a także wzięły udział w zajęciach organizowanych przez nauczycielki.



Zajączki poznają zawody rodziców - Adwokat

    7 marca odwiedziliśmy tatę Mikołaja w jego miejscu pracy - Kancelaria Adwokacka. Dzieci dowiedziały się, że z prawem spotykają się na każdym kroku. Z tym, że dzieciom w rozwiazywaniu konfliktów pomagają rodzice lub pani w przedszkolu, a dorosłym ADWOKAT. Chętne dzieci mogły przymierzyć stój adwokata który nazywany jest Togą. Mieliśmy okazję zwiedzić każdy zakamarek kancelarii i zobaczyć kto tam pracuje. Na zakończenie tata Mikołaja przeczytał nam bardzo ciekawą książkę pt:„Leśne sprawy Misia Adwokata”. Bardzo dziękujemy  Panu Andrzejowi za bardzo ciekawe spotkanie!(W.K.)



Wiewiórki w Książnicy Podlaskiej

    5 marca Grupa Wiewiórki poszła do Książnicy Podlaskiej. Czekała na nie autorka wierszy dla dzieci Celina Zubrycka, która opowiedziała o swoich książkach. Dzieci brały również udział w zagadkach oraz zabawach. Na końcu posłuchały fragmentu Książki „ Rozalka i kwiaty”. Wiewióreczkom bardzo się podobało, wszystko robiły z zaciekawieniem i dużym zaangażowaniem.(GK)



Rodzinne czytanie w grupie Myszek

    Tym razem odwiedziła nas mama Hani,  przynosząc ze sobą książkę z serii: Siła wyobraźni pt: „Gdzie jest autobus?” autorstwa Małgorzaty Korbiel. Bohaterka Kayla marzy o tym, że będzie jeździć sama na rowerze, jednak opanowanie dwukołowego pojazdu do wyzwanie! Wiąże się z upadkiem i ranami, poczuciem strachu i paniki.  Zachęcamy rodziców do czytania dzieciom książek z tej serii.



Mamo, tato przeczytaj nam bajeczkę

    Dnia 3 marca 2025r. do grupy Lisków przyszła mama Kuby, aby przeczytać dzieciom dwa opowiadania z książki pt ,, Kubuś Puchatek”. Treści tych opowiadań były bardzo pouczające. Pierwsze ukazało dzieciom jak ważna jest pomoc innych w różnych życiowych sytuacjach. Natomiast z drugiego opowiadania dzieci dowiedziały się jak można radzić sobie ze strachem np. gdy coś złego się przyśni. To drugie opowiadanie wywołało u dzieci wiele wspomnień o złych snach i o sposobach radzenia z nimi. Dziękujemy bardzo Pani Agnieszce za czas poświęcony dla nas. Zapraszamy kolejnych chętnych rodziców.(EP)





luty 2025

Małe eksperymenty, wielkie odkrycia!

    Dorośli doskonale wiedzą, że dzieci uwielbiają badać i eksperymentować. Czasem ich pomysły potrafią nas naprawdę zaskoczyć! W tym tygodniu dzieci z grupy Jeżyków zamieniły się w małych chemików. Przeprowadzały eksperymenty z octem i sodą, odkrywając, jak te składniki razem reagują. Zabawy z magnesami wywołały prawdziwe zdumienie - maluchy z ciekawością obserwowały, jak przedmioty przyciągają się lub odpychają. Nie zabrakło również kreatywnej zabawy - przy użyciu plastikowych pipet dzieci stworzyły na serwetkach piękne, kolorowe obrazki. Pipetowanie sprawiło im mnóstwo radości i było świetnym ćwiczeniem precyzji! To był tydzień pełen naukowych odkryć i wspaniałej zabawy! /DK/ 



Rodzinne czytanie literatury w grupie Myszek

    Po raz kolejny gościliśmy w naszej grupie rodziców Helenki, w ramach akcji ,,Mamo, tato przeczytaj mi...". Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze. Częste czytanie wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci. Wzbogaca ich wiedzę o świecie, jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W czasach zdominowanych przez TV  i komputery, chwile poświęcone na wspólne czytanie książek pozwala tworzyć atmosferę ciepła i wzajemnej bliskości. Dziękujemy rodzicom Helenki za miłą wizytę. (K.K.)



Dzień Dinozaura w grupie Wiewiórek

    26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Jeśli to jedno z bardziej ulubionych świąt przedszkolaków. W grupie wiewioreczki, dzieci już od rana wchodziły do przedszkola że swoimi ulubionymi dinozaurami. Zabaw było co nie miara, potem ciekawy film i własnoręcznie wykonany dinozaur. Szkoda że dinozaury już wyginęły...a może nie ? 😉 (U.G.)



Dzień Dinozaura w Jeżykach

    26 lutego w grupie Jeżyków obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Zorganizowane zajęcia wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Celem zajęć było poznanie dinozaurów, ich cech, sposobu życia i przyczyn wyginięcia, oraz rozbudzanie ciekawości świata – zachęcanie dzieci do zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Od samego rana dzieci wchodziły do sali podekscytowane, przynosząc ze sobą ulubione figurki i pluszaki dinozaurów . Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat dinozaurów – dzieci opowiadały, co już wiedzą, a następnie wspólnie oglądaliśmy ilustracje i krótki film edukacyjny, zakończony zabawą interaktywną. Przedszkolaki poznały różne gatunki dinozaurów, oraz porównywały wygląd i wielkość przyniesionych z domu i zgromadzonych w przedszkolu figurek. Nie zabrakło także zabaw ruchowych! Wspólnie bawiliśmy się w „jajko” , oraz “gonitwę dinozaurów”, gdzie dzieci naśladowały sposób poruszania się różnych gatunków – niektóre chodziły na czworakach jak triceratops, inne skakały jak welociraptor. Była też gra podłogowa, w której dzieci podzielone na dwie drużyny przechodziły tor rzucając kostką . W ramach programu 4 Pory Roku z Korbo Jeżyki skonstruowały wspólnie dużego dinozaura z klocków. Dzień Dinozaura upłynął wszystkim w miłej i radosnej atmosferze 🦕 (MH)



Misiaczek

                                                                                                                            "Każdy z Niedźwiedzi - fakt to nienowy,
                                                                                                                              Zapada w zimie w swój sen zimowy…
"