luty 2025

Dzień postaci z bajki

    Dnia 4 lutego 2025 roku pani z grupy Lisków zorganizowała dzieciom niespodziankę - dzień postaci z bajki. Przedszkolaki miały za zadanie przebrać się za dowolną postać z bajki. Wcześniej dzieci podczas zajęć odgadywały tytuły bajek na podstawie zagadek, ilustracji i rekwizytów a następnie wysłuchały bajki pt. ,,Kopciuszek” opowiadanej przez nauczycielkę. Dzień postaci z bajki sprawił dzieciom wiele radości. A oto nasze przebrania....(EP)





styczeń 2025

Fundacja Bonifacy dziękuje

         Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom, którzy wzięli udział w zbiórce na rzecz Podlaskiej Fundacji Dla Zwierząt - „Bonifacy”. Fundacja opiekuje się zwierzętami porzuconymi, bezdomnymi i potrzebującymi pomocy, a my możemy ją wspomóc w tych działaniach. Po raz kolejny pieski i kotki objęte opieką fundacji będą miały pełne brzuszki.  Dziękujemy heartheartheart



"Angielski jest fun-tastyczny"

    31 stycznia, grupa IV Sówki wykonała kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Angielski jest fun-tastyczny”- flaga maga. Sówki dowiedziały się jak wygląda flaga Wielkiej Brytanii oraz miały okazję pokolorować własną flagę. Zadanie nie było takie łatwe, na jakie wyglądało, ale wszyscy sobie z nim poradzili wyśmienicie. Przed nami kolejne zadania do wykonania 🙂 (A.S-L)



Zimowy spacer Wiewiórek

    Grupa Wiewióreczki wybrała się do pobliskiego parku w ten piękny słoneczny dzień. Naszym celem było dokarmić ptaszki. Mimo iż zima w tym roku nie jest surowa dla ptaków, na pewno ucieszą się gdy znajdą na drzewach niespodzianki w postaci kulek z ziarenkami. Mamy nadzieję że dzięki temu, będą jeszcze piękniej śpiewały na wiosnę.



Owocowy zawrót głowy

    Dnia 30 stycznia 2025 r dzieci z grupy Liski robiły owocowe szaszłyki. Same najpierw obierały, dzieliły na kawałki,  a następnie nadziewały pyszne owoce na patyczki. Własnoręcznie przygotowane przysmaki szybko znikały z talerza. Dzieci wiedzą, że owoce są bardzo zdrowe i pyszne  a tak przygotowane wyglądają efektownie.



Zajęcia prewencyjne w grupie Jeżyków i Myszek

    W naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkanie z panią policjant, która odwiedziła grupę Jeżyków i Myszek aby opowiedzieć dzieciom o bezpieczeństwie. Głównym celem wizyty było utrwalenie znajomości zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontaktach z nieznajomymi, oraz w sytuacjach zagrożenia. Podczas spotkania dzieci miały okazję utrwalić numer alarmowy 112 i dowiedzieć się, w jakich sytuacjach należy go używać. Pani policjant w przystępny sposób wyjaśniła, jak zachować się na przejściu dla pieszych oraz dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków. Przedszkolaki dowiedziały się także, jak postępować w przypadku zgubienia się w miejscu publicznym oraz jak reagować, gdy zaczepia je obca osoba. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowieści o pracy policjanta, a także miały okazję obejrzeć elementy munduru i wyposażenia służbowego. Wizyta pani policjant była bardzo pouczająca i dostarczyła dzieciom wielu cennych informacji. Takie prewencyjne spotkania są konieczne dla  zwiększenia świadomości przedszkolaków na temat bezpieczeństwa i odpowiednich zachowań. (MH )



Liski w bibliotece

    Liski we wtorkowy ranek wybrały się do pobliskiej Biblioteki. Idąc, obserwowały pogodę i zgodnie stwierdziły, że zimy nie widać, a wszystko wokół przypomina bardziej wiosnę. Tak się fajnie złożyło, że tematem przewodnim zajęć bibliotecznych była właśnie Zima! A taką porę roku to my lubimy i bardzo za nią tęsknimy:). Prezentacja multimedialna w bibliotece przybliżyła dzieciom w ciekawy sposób jakie są oznaki zimy w przyrodzie, jak się ubierać zimą, jak dbać o zwierzęta zimą oraz jakie są sporty zimowe. Było też mnóstwo zagadek sprawdzających wiedzę dzieci, gra memo. No i oczywiście czytanie książki o bałwanku „Przyjaciel na zawsze”, którą uważnie dzieci wysłuchały. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną „Bałwankowe rękawiczki”. Bardzo nam się podobały zajęcia w bibliotece, będziemy więc cyklicznie ją odwiedzać (E. Z)



Dzień babci i dziadka w grupie Sówek

    W dniu 24.01.2025 w grupie IV „Sówki” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z grupy w tym dniu zamieniły się w krasnoludki, a przedszkole - w Krainę Krasnoludków. Dzieci zaprezentowały swoim Babciom i Dziadkom to, czego uczą się w przedszkolu, w co się bawią, co najbardziej lubią robić, ale też to, czego nie lubią 😉. W skrócie przedstawiły, jak wygląda ich dzień w przedszkolu - czyli w Krainie Krasnoludków. Na koniec krasnale zaśpiewały gromkie „Sto lat”, wręczyły drobne upominki i zaprowadziły swoje Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przy herbatce. Dziękujemy wszystkim za przybycie do naszego przedszkola i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta.



,,Czerwony Kapturek”

    Dnia 24.01.2025 r. dzieci z grupy Lisków bawiły się w teatr. Tytuł przedstawienia to ,,Czerwony Kapturek”. Dziewiątka dzieci zaprezentowała swoje zdolności aktorskie. Przyznaję, że zadanie wymagało odwagi, gdyż nie każdy lubi występować przed publicznością. Naszym dzielnym liskom udało się. Dzieci  świetnie poradziły sobie z tekstem i pacynkami. Były gromkie brawa. A oto nasi aktorzy....



Dzień Babci i Dziadka w grupie Misiów

       Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci z grupy Misiów  przygotowały specjalnie dla nich program artystyczny: wystawiły Jasełka,  recytowały  okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, wyrażając w ten sposób swoją miłość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie  zaprosiły Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
      To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.