grudzień 2024

Wizyta Zajączków w Domu Pomocy Społecznej

   20 grudnia przedszkolaki z grupy Zajączków odwiedziły mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku. Podczas spotkania dzieci przedstawiły program artystyczny o treści świątecznej ,,W Aniołkowie’’. Zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Wspólnie  z pensjonariuszami śpiewały kolędy. Przedszkolaki spotkały się z cudownym przyjęciem, a  w nagrodę za swój występ otrzymały słodkie upominki i zaproszenie do kolejnych odwiedzin. Wizyta, zarówno dla nas jak i dla pensjonariuszy oraz opiekunów, była czymś niesamowitym. Dyrekcja placówki serdecznie podziękowała dzieciom i paniom za spotkanie oraz udział w akcji świątecznej, w której brali udział również rodzice przynosząc najbardziej potrzebne rzeczy mieszkańcom placówki. Na koniec spotkania dzieci wręczyły mieszkańcom ogromną kartkę świąteczną którą wykonały w przedszkolu.
     Odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej uczą dzieci tolerancji, akceptacji, szacunku do osób starszych, a nasze przedszkolaki pielęgnują te wartości.  Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji, pracownikom i pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej za miłe przyjęcie. (W.K.)



Świąteczne spotkanie w Liskach

    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy V zaprosiły rodziców na muzyczno-ruchową pantomimę „W Aniołkowie”. Rodzice ze wzruszeniem i zaciekawieniem obejrzeli swoich młodych aktorów na scenie. Po występie dzieci przy akompaniamencie gitary (tato Marcelinki) wspólnie z rodzicami zaśpiewały kolędy. Kolejną  częścią spotkania był  poczęstunek przy Wigilijnym stole, zorganizowanym przez rodziców oraz opłatek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za tak duże zaangażowanie. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten czas razem w naszym przedszkolnym gronie. (E. Z)



Spotkanie świąteczne Sówek

    Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, przedszkolaki z grupy IV zaprosiły rodziców na przedstawienie pt.: „Zmartwienie św. Mikołaja”. Dzieci z wielkim przejęciem przygotowywały się do występu. Przebrane za elfy, skrzaty, renifery, aniołki i Mikołaja wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Po występie Sówki wręczyły rodzicom prezenty. Wszystkim przedszkolankom należą się podziękowania za ogromne zaangażowanie oraz rodzicom za obecność i wsparcie dla małych aktorów. Wesołych Świąt!!!



Wioska Świętego Mikołaja

        Grupa Wiewiórek i Sówek miały niesamowity zaszczyt i przyjemność odwiedzić Wioskę Św. Mikołaja tuż przed świętami. Była to nie lada gratka. Już od samego wejścia powitały nas wesołe elfy, które miały dla nas kilka zadań do wykonania. Dzieci musiały zrobić własnoręcznie pierniczki, napisać list do Mikołaja, wrzucić go do specjalnej skrzynki na poczcie, wypić świąteczną herbatkę oraz potańczyć z elfami. Oczywiście najważniejsze było spotkanie z Mikołajem! Na koniec zwiedziliśmy całą wioskę i dom Mikołaja. Wrażeń było co nie miara! Teraz już czekamy na spotkanie z Mikołajem w wigilię 🥰🎅



Boże Narodzenie w grupie Misiów

Oto Boże Narodzenie – odtąd nam się jawi.
Jego bliskość, Boża bliskość - pełna błogosławieństw!
Bo dzieciątko, choć tak małe – zgromadziło całą salę...
”.


    Słowa te, były szczególnie aktualne 18 grudnia w tym bowiem dniu odbyło się w grupie Misiów spotkanie wigilijne poprzedzone jasełkami z udziałem rodziców. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój.  Nie tylko przedszkolaki  ale też i rodzice - wcieliły się w postacie związane z narodzinami Pana Jezusa. Był więc Józef i Maryja, diabełki , Turoń , Koza aniołowie, pastuszkowie oraz Królowie. Nie zabrakło wielu kolęd, w śpiew których zaangażowali się wszyscy widzowie.  Przepiękna scenografia, stroje aktorów i dekoracja sprawiły, że wszystkim udzielił się świąteczny nastrój. Po występie wszyscy udali się na uroczystą Wigilię w celu dalszego świętowania. Dzieci wraz z rodzicami łamały się opłatkiem, składały życzenia, a następnie spożywały wigilijne potrawy . To był wieczór pełen wzruszeń i magii !!! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i  pomoc w organizacji . ( U.M)



Amelka, Bóbr i Król na dachu

      Mimo kiepskiej pogody przedszkolaki z najstarszej grupy Misiów wybrały się do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl o tajemniczym tytule: "Amelka, Bóbr i Król na dachu". Przedstawienie ku zaskoczeniu wszystkich widzów rozpoczęło się już w foyer teatru i przeniosło publiczność do Szepczącego Lasu za sprawą małego kosa. Jak to w bajkach bywa ( czy tylko w bajkach...) urocza, mądra Amelka miała nie lada kłopot z panią Frygą i nieznośną Mruksą. Wysłana do Szepczącego Lasu z misją prawie że nie do pokonania nie tylko zyskuje przyjaciół ale i .....Nie, nie  - o to zapytajcie dzieci. Pełna barwnych postaci i zwrotów akcji  przezabawna historia przenosi małych widzów w świat dobra i zła, czasem śmiesznie czasem straszno ale na pewno z morałem. Przedszkolaki  rewelacyjnie reagowały na zmiany sytuacji i kibicowały z zapałem ulubionym bohaterom  - Dynia, Gruszka, Bóbr czy pies Szino...a może Amelka. Które z nich skradło serce ......dowiedzcie się sami. Polecamy!
Zdjęcia pochodzą ze strony Białostockiego Teatru Lalek



Świąteczne spotkanie grupy Wiewiórek z rodzicami

    17 grudnia w grupie Wiewiórek odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Najpierw dzieci zaśpiewały, powiedziały wierszyk o Mikołaju i złożyły życzenia rodzicom, a później odbyły się plastyczne warsztaty, na których każdy mógł wykonać dekoracje: gwiazdkę oraz aniołka, a także z kolorowego papieru każdy wyciął swoją rękę i wspólnie została wykonana choinka. (M.K.)



Konkurs na Najpiękniejszą Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową


     Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, czas radości, nadziei, miłości. Jest to okres budowania tego co najważniejsze: ciepła, bliskości, magicznych rodzinnych spotkań. Święta kojarzą się też z szopkami przedstawiającymi scenę narodzenia Maleńkiego. W naszym przedszkolu od lat kultywujemy tradycję konkursu na Najpiękniejszą Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. Konkurs łączy w sobie wszystko co najważniejsze w tym świątecznym okresie - wspólnie spędzony czas na przygotowywaniu się do świąt m.in. tworząc wspólnie szopkę. W tym roku na konkurs wpłynęło 7 szopek - najpiękniejszych jakie tylko mogą być, szopek powstałych z serca. Każda z nich zasłużyła na nagrodę! Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy  - a nagrody otrzymali:

                                                                                                              Piotr Kamiński z Jeżyków
                                                                                                           Marcelina Borowska z Lisków
                                                                                              Hania Sewastianowicz  i Rozalka Sajewska z Sówek
                                                                                       Oskar Kadysz, Basia Weresa  i Kazimierz Wasilewski z Zajączków
                                                                                                                
                                                                                                       Wszystkim życzymy cudownych Świąt!                                      



W Aniołkowie - świąteczne spotkanie Zajączków z rodzicami

 „Święta to magiczny czas,
który łączy nas wszystkich w jednym,
wspólnym duchu.

                                                                                                                                                                                            
                          
     16 grudnia Zajączki zaprosiły swoich najbliższych na spotkanie świąteczne pt. „W Aniołkowie”. Dzieci ciężko pracowały by wystąpić na miarę swoich możliwości i tak też się stało. Niesforne aniołki świetnie wcieliły się w swoją rolę i anielskie skrzydła w tańcu onieśmieliły widzów swą delikatnością. Zarówno aniołki jak i owieczki pomogły Świętemu Mikołajowi sprawnie zorganizować wigilijny czas. Przedszkolaki nie zapomniały też o maleńkiej dziecinie i zaśpiewały kolędę przygrywając na instrumentach.  Na koniec wszyscy wesoło udali się na przepysznie przygotowany przez rodziców poczęstunek. Uśmiechy i radość malowała się na twarzach zaproszonych gości, dzieci wprowadziły wszystkich w magiczną, świąteczną atmosferę pełną wdzięczności i miłości. (WK)



"Razem na Święta"

    Grupa IV Sówki wzięła udział w kolejnej lekcji w ramach Piątej Edycji Akcji „Dzieci Uczą Rodziców”. Celem zajęć było rozwijanie wrażliwości na potrzeby innych oraz promowanie wartości takich jak dobre maniery i dzielenie się dobrem. W ramach zajęć dzieci: - dowiedziały się, dlaczego pomaganie innym daje radość - wysłuchały świątecznej opowieści o aniołku Światełku, który uczy, że każdy może być małym pomocnikiem Świętego Mikołaja - pokolorowały kolorowankę dotyczącą zajęć Zajęcia „Razem na Święta” to doskonały sposób, aby zainspirować dzieci do działania na rzecz innych, wprowadzić je w świąteczny klimat pełen ciepła i radości oraz przekazać wartości, które są ważne nie tylko w okresie Bożego Narodzenia, ale też przez cały rok. (A. S-L)