Bajkowa szopka
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt.: „Bajkowa szopka” w wykonaniu aktorów Teatru pod Orzełkiem. Akcja spektaklu toczyła się w bibliotece w Noc Wigilijną. W tradycyjne jasełka wpleciono złe postaci z bajek: Wilk, Baba Jaga i Siostry Kopciuszka które buntują się przeciwko swoim rolom i pomagają małemu Jezuskowi. Podczas przedstawienia dzieci usłyszały klasyczne kolędy jak również nietypowe pastorałki. Dzieciom spektakl bardzo się podobał. Obejrzały go z ogromnym zainteresowaniem, a po obejrzeniu długo o nim rozmawiały. Każdy kolejny dzień przybliża nas do świąt, dzięki przedstawieniu i wspólnemu kolędowaniu czuje się świąteczną atmosferę. (BK)

