marzec 2025

Wiosenny Konkurs Recytatorski

    Dziś w naszym przedszkolu odbył się Wiosenny Konkurs Recytatorski do którego zgłosiło się 29 dzieci z każdej grupy wiekowej. Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej o tematyce wiosennej, prezentowanie umiejętności dzieci, jak również zachęcanie do występu przed publicznością. Każdy uczestnik wystąpił z wybranym wierszem starając się wyrazić swoje uczucia oraz przekazać przesłanie tekstu. Atmosfera była pełna radości i dumy, gdy każdy recytator otrzymywał gromkie brawa za swoje wysiłki. Po zakończeniu występów wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki a wyróżnione osoby dodatkowo dostały nagrody, co jeszcze bardziej umiliło im ten wyjątkowy dzień. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu a naszym przedszkolakom życzymy dalszych sukcesów.smiley (J.D.)



Wizyta Zajączków w Centrum Symulacji Medycznej

    Zajączki w ramach innowacji „Uczymy ratować” odwiedziły Centrum Symulacji Medycznej w Białymstoku. Jest to międzywydziałowa jednostka, na terenie której odbywają się zajęcia praktyczne na kierunkach lekarskim, lekarsko – dentystycznym, pielęgniarskim oraz położnictwie. Centrum rozpoczęło swoją pracę 2 października 2017 roku, od tego czasu codziennie odbywają się tu ćwiczenia praktyczne. Dzieci miały okazję wcielić się w zawód lekarza, odwiedziły salę operacyjną oraz salę z symulatorem karetki pogotowia. Sale te odwzorowywały w najdrobniejszych szczegółach prawdziwe sale szpitalne znajdują się tam zaawansowane symulatory pacjenta. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Serdecznie dziękujemy tacie Mikołaja z grupy Misiów za ciekawą wycieczkę. (W.K.)



Wizyta Zajączków w Szkole Podstawowej Nr 1 w Białymstoku

Dla sporej części przedszkolaków ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby lepiej przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość,  10 marca zerówka z naszego przedszkola  udała się z wizytą  do Szkoły Podstawowej nr 1 w Białymstoku. Przedszkolaki zostały miło przyjęte przez Panią Dyrektor, nauczycielki a także uczniów tejże szkoły. Celem wizyty było lepsze poznanie budynku, dlatego dzieci zwiedziły m.in. sale lekcyjne, bibliotekę, salę gimnastyczną, stołówkę a także wzięły udział w zajęciach organizowanych przez nauczycielki.



Zajączki poznają zawody rodziców - Adwokat

    7 marca odwiedziliśmy tatę Mikołaja w jego miejscu pracy - Kancelaria Adwokacka. Dzieci dowiedziały się, że z prawem spotykają się na każdym kroku. Z tym, że dzieciom w rozwiazywaniu konfliktów pomagają rodzice lub pani w przedszkolu, a dorosłym ADWOKAT. Chętne dzieci mogły przymierzyć stój adwokata który nazywany jest Togą. Mieliśmy okazję zwiedzić każdy zakamarek kancelarii i zobaczyć kto tam pracuje. Na zakończenie tata Mikołaja przeczytał nam bardzo ciekawą książkę pt:„Leśne sprawy Misia Adwokata”. Bardzo dziękujemy  Panu Andrzejowi za bardzo ciekawe spotkanie!(W.K.)



Wiewiórki w Książnicy Podlaskiej

    5 marca Grupa Wiewiórki poszła do Książnicy Podlaskiej. Czekała na nie autorka wierszy dla dzieci Celina Zubrycka, która opowiedziała o swoich książkach. Dzieci brały również udział w zagadkach oraz zabawach. Na końcu posłuchały fragmentu Książki „ Rozalka i kwiaty”. Wiewióreczkom bardzo się podobało, wszystko robiły z zaciekawieniem i dużym zaangażowaniem.(GK)



Rodzinne czytanie w grupie Myszek

    Tym razem odwiedziła nas mama Hani,  przynosząc ze sobą książkę z serii: Siła wyobraźni pt: „Gdzie jest autobus?” autorstwa Małgorzaty Korbiel. Bohaterka Kayla marzy o tym, że będzie jeździć sama na rowerze, jednak opanowanie dwukołowego pojazdu do wyzwanie! Wiąże się z upadkiem i ranami, poczuciem strachu i paniki.  Zachęcamy rodziców do czytania dzieciom książek z tej serii.



Mamo, tato przeczytaj nam bajeczkę

    Dnia 3 marca 2025r. do grupy Lisków przyszła mama Kuby, aby przeczytać dzieciom dwa opowiadania z książki pt ,, Kubuś Puchatek”. Treści tych opowiadań były bardzo pouczające. Pierwsze ukazało dzieciom jak ważna jest pomoc innych w różnych życiowych sytuacjach. Natomiast z drugiego opowiadania dzieci dowiedziały się jak można radzić sobie ze strachem np. gdy coś złego się przyśni. To drugie opowiadanie wywołało u dzieci wiele wspomnień o złych snach i o sposobach radzenia z nimi. Dziękujemy bardzo Pani Agnieszce za czas poświęcony dla nas. Zapraszamy kolejnych chętnych rodziców.(EP)