grudzień 2024

Spotkanie świąteczne w grupie Jeżyków

    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy Jeżyków , 3 latków przygotowały swoim rodzicom niespodziankę w postaci programu artystycznego. Spotkanie świąteczne z rodzicami odbyło się w dniu 12 grudnia w przedszkolu. Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego powitania wszystkich gości przez wychowawców. Podkreślono znaczenie wspólnego świętowania w budowaniu więzi między dziećmi, rodzicami i kadrą przedszkola. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny, który obejmował piosenki, wiersze i zabawy świąteczne, w które również pod koniec włączyli się rodzice. Występ został przyjęty entuzjastycznie, a rodzice nagrodzili dzieci gromkimi brawami. Po części artystycznej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnego ozdabiania wcześniej upieczonych przez przedszkolaki pierników. Pięknie udekorowane pierniczki dzieci zabrały ze sobą do domu. W czasie spotkania rodzice mieli okazję porozmawiać z wychowawcami i wymienić się świątecznymi życzeniami. Spotkanie świąteczne przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Było to wyjątkowe wydarzenie, które podkreśliło wartość wspólnego świętowania i pozwoliło wszystkim na chwilę zatrzymania w świątecznym zgiełku. (M.H.)



Poznajemy zasady pierwszej pomocy

    Dzisiaj grupę Wiewiórek i Myszek odwiedziła harcerka, która opowiedziała o pierwszej pomocy i pokazała dzieciom w jaki sposób można opatrzeć rany. Dzieci z zaciekawieniem słuchali o tym, w jaki sposób zostaje się harcerzem, czym się zajmują w drużynie, oglądały mundur, chusty, odznaki. Dzieci poznały harcerskie zabawy integracyjne, podczas których wesoło się bawiły.



,,Uczymy ratować"

 „Ratowanie życia to największe dzieło,



Piernikowe szaleństwo w grupie Misiów

Ojej, cóż za zapach! cynamon, goździki
coś mi się wydaje,że ktoś upiekł pierniki.
Świąteczne pierniki, serduszka, dzwoneczki,
kształty przeróżne nawet gwiazdeczki.
Rumiane, pachnące pięknie przystrojone!
zapewne szybko zostaną zjedzone.



Wyniki konkursu ,,Mój Anioł Stróż"

    Celem konkursu było m.in. ukazanie prawdy, że każdy człowiek ma swojego opiekuna - Anioła Stróża, rozwijanie i pobudzani uzdolnień plastycznych, odkrywanie młodych talentów oraz propagowanie różnych technik plastycznych. Na konkurs  dostarczono 110 prac, które  były oceniane w czterech kategoriach wiekowych: 3-latki, 4-latki, 5-latki, 6-latki. Składamy gratulacje i podziękowania za udział w konkursie nagrodzonym dzieciom, ciekawe pomysły oraz wykonaną pracę. (W.K.)



Warsztaty piernikowe - świąteczne spotkanie w Myszkach

      Czas przedświąteczny jest okresem szczególnym w przedszkolu. Dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe, śpiewają kolędy, ubierają choinkę i dekorują salę. Parę dni temu Myszki piekły pierniki, które dziś, podczas warsztatów piernikowych z Rodzicami wspólnie dekorowały. Warsztaty poprzedzone były krótkim, świątecznym występem, podczas którego przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce. Najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem było dekorowanie przygotowanych pierniczków. Polewanie lukrem, czekoladą, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - to była największa frajda!  Każde ciasteczko dekorowane wg fantazji dzieci stawało się małym cudeńkiem. Było przy tym dużo radości, którą dało się zauważyć nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych.
         Dzieląc się pierniczkowymi słodkościami  życzymy wspaniałych, zdrowych, radosnych, smacznych i pachnących Świąt Bożego Narodzenia! (MD)



Wizyta farmaceutki w grupie Sówek

    Wizyta farmaceutki w grupie IV Sówki. Grupę Sówki odwiedziła mama Hani Z.,która przybliżyła dzieciom zawód farmaceuty. Podczas spotkania, przedszkolaki dowiedziały się m.in. gdzie pracuje farmaceuta i czym się zajmuje. Następnie mama Hani zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy w aptekarza. Za pomocą moździerza i kapsułkarki, przedszkolaki przygotowały kapsułki z lekarstwem. Na zakończenie dzielne Sówki otrzymały upominki w postaci kolorowanki oraz zdrowych lizaków zapakowanych w specjalne apteczne torebki. Serdecznie dziękujemy!!!



Kiermasz Bożonarodzeniowy

     Magia świąt zawitała do naszego przedszkola w postaci wszelkich ozdób świątecznych wykonanych przez przedszkolaki. Na kiermaszu znajdziecie Państwo choinki, gwiazdki, bombki, zawieszki na choinkę które najmłodsi przygotowali przy niewielkiej pomocy swych Pań. Kiermasz startuje dzisiaj i potrwa do końca tygodnia ( 9 - 13 grudnia). Prosimy o kupowanie pracy wykonanej przez Państwa pociechę :-)  Zakupione  ozdoby niech będą miłym akcentem i pozwolą stworzyć magiczną atmosferę w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Może to być wyjątkowy prezent, który sprawi wiele radości obdarowanej osobie - w każdym przypadku będzie to piękna ozdoba. Serdecznie ZAPRASZAMY !!!!!



Mikołajki

       Mikołajki to bardzo ważny dzień w kalendarzu przedszkolnych wydarzeń.  Nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok! (BK)



Hej kolęda, kolęda

      Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, coraz więcej  w przedszkolu czuć świąteczną atmosferę a to poprzez dekoracje i  kolędy śpiewane przez dzieci. Aby jeszcze bardziej przybliżyć przedszkolakom tradycje związane ze świętami do przedszkola przybyli kolędnicy: Turoń, Pastuszek, trzej Królowie, Anioł i  Diabeł. Tradycyjni polscy kolędnicy to przebierańcy, którzy chodzą po domach z życzeniami świątecznymi i noworocznymi. Zwyczaj ten jest znany od setek lat, lecz dziś niestety staje się coraz mniej popularny. Prawdziwych kolędników można spotkać jeszcze w niektórych wsiach, gdzie kultywuje się tę barwną tradycję. Dzięki kolędnikom dzieci wspólnie zaśpiewały najbardziej znane kolędy oraz wraz z Gwiazdą kolędowały po przedszkolu. Audycja w wykonaniu muzyków Arte Muzy wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój. Święta tuż tuż..... (BK)