Mamo, tato poczytaj mi - czytanie w Myszkach
Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. W przedszkolu już od maluszków zachęcamy rodziców do systematycznego czytania swoim dzieciom nie tylko w domu, ale również w grupie. Pierwszą odważną mamą, która nas odwiedziła była mama Antosi, która zasłuchanym dzieciom przeczytała jedną książeczkę z ulubionej przez córkę serii „Pucio i ćwiczenia z mówienia”. Okazało się, że książka jest znana przez większość dzieci, co świadczy o tym, że rodzice czytają swoim dzieciom. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. (MD)


Jesteście wielcy