grudzień 2024

Mamo, tato poczytaj mi - czytanie w Myszkach

   Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. W przedszkolu już od maluszków zachęcamy rodziców do systematycznego czytania swoim dzieciom nie tylko w domu, ale również w grupie. Pierwszą odważną mamą, która nas odwiedziła była mama Antosi, która zasłuchanym dzieciom przeczytała jedną książeczkę z ulubionej przez córkę serii  „Pucio i ćwiczenia z mówienia”. Okazało się, że książka jest znana przez większość dzieci, co świadczy o tym, że rodzice czytają swoim dzieciom. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. (MD)



Akcja REMONT

          Po wielu latach, rozmowach wręcz negocjacjach stanie się coś, co można uznać za „cud” - remont pomieszczeń w dolnej części przedszkola! Jeden minus - realizacja do końca roku 2024. Radość mieszała się z niepewnością jak to ogarnąć, od czego zacząć .......ale od czego nasi wspaniali rodzice. Kolejny raz ( patrz akcja huśtawka) pokazali swoją moc sprawczą i siłę w jednym. Choć niewielu to jednak była to EKIPA MARZEŃ. Wieczorową porą tatusiowie zjawili się w przedszkolu uzbrojeni w swoje  remontowe zabawki i przystąpili do „demolki”. Trzeba było zerwać panele, wykładzinę, skuć płytki a było tego niemało, oj nie było. Kurz leciał a z nim pot. Co prawda dobry humor nie opuszczał naszych panów ale wysiłku trzeba było sporo włożyć. Zrywanie, wynoszenie, zrywanie  i tak na zmianę. Tak się działo do godzin wieczornych za co dziękujemy pięknie drugim połówkom za wyrozumiałość.
      Wielki barwa proszę Państwa dla naszej EKIPY!!!!! heartJesteście wielcyheart. Bez was nie poszłoby tak szybko.heart To piękne, iż jesteśmy w tym Razem i możemy na WAS liczyć, że dobro naszych dzieci jest Wam tak samo ważne jak Nam. DZIĘKUJĘ.



Mikołajkowa zbiórka zabawek - Dzieci Dzieciom

    Nasze przedszkole włączyło się w akcję Mikołajkowej zbiórki na rzecz małych pacjentów Kliniki Pediatrii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku - DZIECI DZIECIOM, w wyniku czego uzyskaliśmy dwa ogromne pojemniki przeróżnych zabawek. Inicjatorem akcji była Fundacja Naszpikowani. Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie się na ten szczytny cel. Zebrane zabawki na pewno sprawią wiele radości dla małych pacjentów w dniu Mikołajek heartheartheart





listopad 2024

Przedszkolaki w Projekcie Edukacyjnym 4 Pory Roku z Klockami Korbo

    Nasze przedszkolaki z zapałem realizują projekt edukacyjny 4 Pory Roku z Klockami Korbo. Zabawa z klockami Korbo połączona z nauką konstruowania to zaplanowany proces gdzie każde działanie wynika z Podstawy Programowej, tematyki nauczania i kalendarza wydarzeń przedszkola. Zabawa klockami Korbo jest sposobem aktywizowania najmłodszych w codzienne aktywności dydaktyczne. Podczas proponowanych co miesiąc wyzwań preferowana jest praca zespołowa, oparta na współpracy, komunikacji i wzajemnej życzliwości. Udział w Projekcie przynosi wiele radości i niespodziewanych efektów łącząc w sobie naukę i dobrą zabawę. (M.H.)



Myszki pieką świąteczne pierniki

Ojej cóż za zapach! Cynamon, goździki,



Zajączki w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji

    Przedszkolaki z grupy VI wybrały się do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Wizyta rozpoczęła się od zwiedzenia wszystkich pomieszczeń, w których były rozmaite gabinety z dawnych czasów: laryngologiczny, stomatologiczny czy okulistyczny, szpital polowy oraz gabinet RTG. Następnie dzieci udały się do starodawnej apteki gdzie poznały tajniki robienia lekarstw. Na koniec przedszkolaki wykonały odlewy gipsowych figurek przedstawiających Pałac Branickich, które mogły zabrać do domu. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy pobliską aptekę aby zobaczyć co się zmieniło na przestrzeni lat.    To był bardzo miło spędzony czas, dzieci dostały od Pań farmaceutek zdrowe lizaki! (W.K.)



Finał zbiórki ozdób bożonarodzeniowych POLA NADZIEI

    Dziękujemy serdecznie za wkład jaki włożyli nasi rodzice, dzieci oraz panie nauczycielki. Zebraliśmy bardzo dużo piękny ozdób i kartek świątecznych, które będzie można kupić 7-8 grudnia na jarmarku bożonarodzeniowym na Rynku Kościuszki. Jeszcze raz dziękujemy za liczne wsparcie i zaangażowanie w akcję fundacji „Pomóż mi”. (W.K.)



Kulki w białostockim BTL-u

      Przedszkolaki z grupy Lisków i Misiów wybrały się do Białostockiego Teatru Lalek na sztukę pt.:„ Kulki”. Jak się okazało kulki spotkać można wszędzie, te ze spektaklu niczym atomy tworzyły niesamowite kształty czy kolorowe krainy. Sztuka bardzo spodobała się przedszkolakom, w doskonałych humorach wróciły do przedszkola i próbowały na papierze stworzyć równie ciekawe światy.
Zdjęcia pochodzą ze strony Białostockiego Teatru Lalek .



Z wizytą u Świętego Mikołaja na Węglowej

    Grupa Misiów i Zajączków odwiedziły Mikołaj, była to świąteczna przygoda pełna magii i radosnych chwil! Były to wyjątkowe warsztaty gdzie dzieci wcieliły się w pomocników Świętego Mikołaja, aby razem przeżyć niesamowite chwile podczas gry terenowej w stylu podchodów. Nasze małe elfy miały za zadanie odnalezienie ukrytych sań Mikołaja, rozwiązanie zagadek oraz ubieranie olbrzymiej, świecącej choinki! Czekały na Nas różnorodne, kreatywne zadania, które pozwoliły poczuć świąteczną magię. To był czas pełen świątecznych emocji, magii i radosnej zabawy. Serdecznie dziękujemy! (W.K.)
 



Dzień Pluszowego Misia

       25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim „milutkim przyjacielem”. Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie . Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historię powstania tej kochanej przez dzieci zabawki. Aktywnie uczestniczyły również w konkursach takich jak: ,, Co wiemy o misiach? ‘’, ,,Miś łakomczuch” oraz „ Czy znasz misie z bajek?” Bawiły się przy piosenkach: ”Pluszowy miś ", "Jadą, jadą misie", ,,Niedźwiadek”, Misie szare”, ,, Gumi Miś”.
     Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy. (BK)