listopad 2024

Heca nad Wisłą

        Z okazji Święta Niepodległości do przedszkola zawitał Teatr Karuzela z przedstawieniem wpisującym się w obchody 11 listopada - Heca nad Wisłą.  Dzięki Polusiowi - orłowi, który stracił pamięć w lekki i zabawy sposób dzieci utrwaliły symbole narodowe, zwiedziły stolicę Polski oraz Kraków a także zawitały nad Morze Bałtyckie. Wszystko po to, by Poluś poznał kraj, jego legendy, kulturę i tradycje. Przecież Polska bez orła nie może istnieć. Orzeł to symbol i prawdziwy ideał. Od zawsze i na zawsze! Na szczęście dzięki Syrence Warszawskiej i  wizycie na Wawelu orzeł wszystko sobie przypomniał i znów stał się dumnym symbolem naszego kraju.
      Spektakl w lekkiej formie pokazał dzieciom istotę patriotyzmu, kształtując przywiązanie do swojej Ojczyzny. Wspólnie odśpiewany Hymn był tego najlepszym przykładem. (BK)



11 listopada Święto Niepodległości

    12 listopada, dzień po świętowaniu odzyskania przez Polskę niepodległości, grupa VII „Zajączki” wzięła udział w zajęciach w ramach Piątej Edycji Akcji #Dzieci Uczą Rodziców. Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada przedszkolaki miały okazję poznać historię tego wyjątkowego dnia oglądając prezentację multimedialną. Prezentacja przybliżyła dzieciom pojęcia niepodległości i znaczenie 11 listopada jako Dnia Niepodległości Polski. Dzieci przypomniały sobie podstawowe informacje o symbolach narodowych i historycznym wydarzeniu, jakim było odzyskanie niepodległości. Poprzez tego typu zajęcia rozbudzamy w dzieciach patriotyzm i dumę z bycia Polakiem. „Zajączki” na koniec zajęć wykonały zadania na kartach pracy, które dumnie prezentują na zdjęciu. (A.S-L)



Kto Ty jesteś?

Jest takie miejsce na mapie świata - Polska
to moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce



"Opowiastki z lasu i nie tylko"

    Liski na widowisku tanecznym 5.11.2024. Dzieci z gr V ej miały możliwość obejrzenia przepięknego  przedstawienia baletowego  pt. „Opowiastki z lasu i nie tylko”, które wystawione zostało na auli UwB przy ul. Świerkowej przez Artea Otwarta Przestrzeń Artystyczna (w ramach projektu Polak Mały). (E. Z)



Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek w grupie Myszki

5 Listopada jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych od najmłodszych lat. Wartościowe bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo. Potrafią odróżniać dobro od zła. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowne i obrazkowe, śpiewały znane piosenki z ulubionych bajek, bawiły się przy muzyce i układały bajkowe puzzle.(K.K)



Jestem samodzielny - śniadanie Wiewiórek

    Dziś 4 latki z grupy Wiewióreczki, wzięły w swoje małe rączki przygotowywanie śniadania. Panie z kuchni przygotowały nam szwedzki stół, a dzieci same robiły sobie kolorowe kanapeczki. Najfajniejsze było smarowanie masła prawdziwym nożem. Później to już tylko układanie warstw na chlebku, A do wyboru szyneczka, serek, jajko i mnóstwo zdrowych warzyw. Kanapeczki tak jak pięknie wyglądały tak pysznie smakowały, a nasi kucharze spisali się wyśmienicie. (U.G.)😊





październik 2024

Spacer Lisków pod Pomnik Narodowych Sił Zbrojnych w Białymstoku

    Przedszkolaki z grupy II wraz z paniami wybrały się pod pobliski pomnik - Pomnik Narodowych Sił Zbrojnych na Zachodzie aby uczcić pamięć poległych żołnierzy. Pani wyjaśniła dzieciom cel wycieczki a następnie ustawiła wokół pomnika zapalone znicze. Dziękujemy Rodzicom za dostarczenia zniczy. (E.Z.)



Bal u Pani Jesieni

Bal jesienny pełen radości
gdy na buziach przedszkolaków uśmiech zagości



Zdrowe śniadanie Zajączków

    W tym tygodniu nasz pierwszy posiłek wyglądał inaczej niż zwykle! Dzięki przygotowanym produktom przez nasze Panie kucharki każde z dzieci mogło skomponować pyszne i zdrowe kanapki. Głównymi bohaterami śniadania były warzywa: papryka, pomidor oraz rzodkiewka, sałata , ogórek, szczypiorek, którymi dzieci dekorowały kanapki, a następnie zjadały z ogromnym apetytem! To było ciekawe doświadczenie i świetna zabawa dla naszych przedszkolaków, dzięki której najmłodsi nauczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. (W.K.)



Spacer Sówek na cmentarz wojskowy

    Tuż przed świętem Wszystkich Świętych „Sówki” wybrały się na spacer na cmentarz wojskowy, gdzie zapaliły znicze na grobach poległych żołnierzy. Zapoznały się z tradycjami i zwyczajami związanymi ze świętem zmarłych oraz dowiedziały się, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócić spokoju zmarłych o osób odwiedzających to miejsce. (SO)