listopad 2024

Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Myszek!

        Dziś jest dzień wyjątkowy
        Dla maluszków wprost bajkowy.
        Uroczystość nie byle jaka
        To pasowanie na przedszkolaka.



Mikołajkowy Konkurs Recytatorski

      XXII Mikołajkowy Konkurs Recytatorski tym razem zgromadził ponad 40 uczestników z różnych grup wiekowych. Każde dziecko biorące udział w konkursie przygotowało wiersz o tematyce świąteczno - zimowej. Konkurs ma na celu rozwijanie talentów, oswojenie z występem przed publicznością oraz radzenie sobie z tremą. Popularyzacja wśród dzieci poezji dziecięcej, dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna    utworów literackich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Dzieci były pięknie przygotowane przez rodziców, nie tylko deklamacją ale i co niektórzy strojem. Gratulujemy wszystkim - wielkie brawa. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Jury wyróżniło trójkę uczestników: Ignasia  - z grupy Zajączków, Laurę z grupy Wiewiórek oraz Bożenkę z grupy Misiów. Bardzo dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych przedsięwzięciach. (BK)



Pasowanie na Przedszkolaka w grupie JEŻYKÓW!

Ślubujemy, być dobrymi przedszkolakami...



Alicja w Krainie Czarów

Zegar tyka, czas ucieka,
dziecko Tobie nie wybaczy, gdy Alicji nie zobaczy!

    



Finał zbiórki dla małych pacjentów

Dnia 20 listopada w naszym przedszkolu zakończyła się zbiórka dla najmniejszych pacjentów z Oddziału Neonatologicznego z Patologią i Intensywną Terapią w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku. Odzew z Państwa strony przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Jakież było zdziwienie Pań pracujących na oddziale kiedy zostały im dostarczone wszystkie zebrane rzeczy. W imieniu swoim ale i najmniejszych pacjentów wyżej wymienionego oddziału – serdecznie dziękujemy za Państwa wielkie serca!heart (J.D.)



Spotkanie z ratownikiem medycznym

      W związku z realizacją tematyki innowacji pedagogicznej „Uczymy ratować” nasze przedszkole odwiedził - ratownik medyczny - pan Kamil Zdanowicz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Pan Kamil przeprowadził w najstarszych grupach zajęcia na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się, jak zachować się w sytuacji, gdy w naszym otoczeniu ktoś straci przytomność, jak sprawdzić jego oddech i w jaki sposób ułożyć go do czasu przybycia służb medycznych. Przedszkolaki poznały zasady udzielania pierwszej pomocy, ćwiczyły  sztuczne oddychanie. Dowiedziały się również, jak pomóc małemu dziecku w momencie zachłyśnięcia się lub braku oddechu.  Dowiedziały się także w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje należy podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie jak istotna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Starszaki pamiętają, że w sytuacji zagrożenia życia należy dzwonić na numer alarmowy 112 lub numer Pogotowia Ratunkowego - 999. To było bardzo ważne spotkanie. na koniec dzieci otrzymały od pana Kamila pluszowe misie jakie dostają dzieci podczas wypadku. (BK)



W Dzień Wcześniaka noś się na fioletowo!

Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest 17 listopada każdego roku na całym świecie. Z roku na rok obchody zataczają co raz szersze kręgi. W tym roku i my postanowiliśmy obchodzić to wyjątkowe święto. Kolorem dominującym tego dnia był kolor fioletowy, który symbolizuje delikatność i troskę o maluchy. Przedszkolaki wykazały się tego dnia kreatywnością i stworzyły prace plastyczne w których główną rolę grały fioletowe serca. Dzieci słuchały opowiadania o Narodzinach Wcześniaka „Kangurek Oli” i brały udział w quizie wiedzy o wcześniakach. Każdemu z najmniejszych, którzy tego dnia obchodzą swoje święto, a także ich rodzicom, życzymy, by etap, który właśnie rozpoczęli, był spokojnym czasem w poczuciu nadziei na dobrą przyszłość. heart (J.D.)



Akcja #DzieciUcząRodziców w grupie Misiów

    W ramach Piątej Edycji Akcji #DzieciUcząRodziców  dzieci z grupy „Misie” wzięły udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w internecie. Celem zajęć było edukowanie dzieci na temat bezpiecznego korzystania z internetu, zwracając uwagę na zagrożenia i ucząc podstawowych zasad ochrony on-line. „Misie” miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną oraz poznały zasady bezpieczeństwa w internecie. Teraz każdy duży przedszkolak wie, że:
• nie rozmawiamy z obcymi,
• zawsze pytamy dorosłych, zanim coś udostępnimy,
• tworzymy mocne hasła,
• zgłaszamy niepokojące sytuację dorosłym,
• pamiętamy, że nie wszystko w internecie jest prawdziwe.
       Na koniec zajęć dzieci sprawdziły zdobytą wiedzę odpowiadając na pytania z Quizu oraz wykonały zadanie na karcie pracy. (A.S-L)



Wyjście Zajączków na Cmentarz Wojskowy

Początek listopada kojarzy nam się z czasem zadumy, refleksji ale także wdzięczności za to, że żyjemy w wolnej Polsce. Dzieci z grupy Zajączki postanowiły uczcić pamięć żołnierzy, którzy spoczywają na Cmentarzu Wojskowym przy ul. 11 Listopada w Białymstoku aby chwilą ciszy uczcić pamięć zmarłych i zapalić znicze na grobach. (J.D.)



Wizyta Zajączków w Komisariacie Młodego Policjanta

 W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grupy  Zajączki wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Komendy Policji w Białymstoku na zajęcia z cyklu  Komisariat Młodego Policjanta. Dzieci  miały okazję do zapoznania się z wieloma zasadami bezpieczeństwa potrzebnymi do bezpiecznej zabawy oraz poruszania się po ulicach naszego miasta. Ponadto dowiedziały się na czym polega praca policjantów oraz jak należy zachować się w różnych sytuacjach, jak np. spotkanie z nieznajomym czy psem. Uczyły się również prawidłowego przejścia po oznakowanym przejściu dla pieszych wyposażonym w sygnalizator świetlny. Na koniec spotkania  wzięły udział  w loteryjce podsumowującej zdobytą  wiedzę. (WK)