Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Myszek!
Dziś jest dzień wyjątkowy
Dla maluszków wprost bajkowy.
Uroczystość nie byle jaka
To pasowanie na przedszkolaka.
XXII Mikołajkowy Konkurs Recytatorski tym razem zgromadził ponad 40 uczestników z różnych grup wiekowych. Każde dziecko biorące udział w konkursie przygotowało wiersz o tematyce świąteczno - zimowej. Konkurs ma na celu rozwijanie talentów, oswojenie z występem przed publicznością oraz radzenie sobie z tremą. Popularyzacja wśród dzieci poezji dziecięcej, dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Dzieci były pięknie przygotowane przez rodziców, nie tylko deklamacją ale i co niektórzy strojem. Gratulujemy wszystkim - wielkie brawa. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Jury wyróżniło trójkę uczestników: Ignasia - z grupy Zajączków, Laurę z grupy Wiewiórek oraz Bożenkę z grupy Misiów. Bardzo dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych naszych przedsięwzięciach. (BK)
>> więcej ...
Dnia 20 listopada w naszym przedszkolu zakończyła się zbiórka dla najmniejszych pacjentów z Oddziału Neonatologicznego z Patologią i Intensywną Terapią w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku. Odzew z Państwa strony przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Jakież było zdziwienie Pań pracujących na oddziale kiedy zostały im dostarczone wszystkie zebrane rzeczy. W imieniu swoim ale i najmniejszych pacjentów wyżej wymienionego oddziału – serdecznie dziękujemy za Państwa wielkie serca!
(J.D.)
>> więcej ...
W związku z realizacją tematyki innowacji pedagogicznej „Uczymy ratować” nasze przedszkole odwiedził - ratownik medyczny - pan Kamil Zdanowicz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Pan Kamil przeprowadził w najstarszych grupach zajęcia na temat udzielania pierwszej pomocy. Dzieci dowiedziały się, jak zachować się w sytuacji, gdy w naszym otoczeniu ktoś straci przytomność, jak sprawdzić jego oddech i w jaki sposób ułożyć go do czasu przybycia służb medycznych. Przedszkolaki poznały zasady udzielania pierwszej pomocy, ćwiczyły sztuczne oddychanie. Dowiedziały się również, jak pomóc małemu dziecku w momencie zachłyśnięcia się lub braku oddechu. Dowiedziały się także w jaki sposób zgłaszać wypadek, jakie informacje należy podać dyspozytorowi. Uświadomiły sobie jak istotna jest znajomość swojego adresu zamieszkania. Starszaki pamiętają, że w sytuacji zagrożenia życia należy dzwonić na numer alarmowy 112 lub numer Pogotowia Ratunkowego - 999. To było bardzo ważne spotkanie. na koniec dzieci otrzymały od pana Kamila pluszowe misie jakie dostają dzieci podczas wypadku. (BK)
>> więcej ...
Światowy Dzień Wcześniaka obchodzony jest 17 listopada każdego roku na całym świecie. Z roku na rok obchody zataczają co raz szersze kręgi. W tym roku i my postanowiliśmy obchodzić to wyjątkowe święto. Kolorem dominującym tego dnia był kolor fioletowy, który symbolizuje delikatność i troskę o maluchy. Przedszkolaki wykazały się tego dnia kreatywnością i stworzyły prace plastyczne w których główną rolę grały fioletowe serca. Dzieci słuchały opowiadania o Narodzinach Wcześniaka „Kangurek Oli” i brały udział w quizie wiedzy o wcześniakach. Każdemu z najmniejszych, którzy tego dnia obchodzą swoje święto, a także ich rodzicom, życzymy, by etap, który właśnie rozpoczęli, był spokojnym czasem w poczuciu nadziei na dobrą przyszłość.
(J.D.)
>> więcej ...
W ramach Piątej Edycji Akcji #DzieciUcząRodziców dzieci z grupy „Misie” wzięły udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w internecie. Celem zajęć było edukowanie dzieci na temat bezpiecznego korzystania z internetu, zwracając uwagę na zagrożenia i ucząc podstawowych zasad ochrony on-line. „Misie” miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną oraz poznały zasady bezpieczeństwa w internecie. Teraz każdy duży przedszkolak wie, że:
• nie rozmawiamy z obcymi,
• zawsze pytamy dorosłych, zanim coś udostępnimy,
• tworzymy mocne hasła,
• zgłaszamy niepokojące sytuację dorosłym,
• pamiętamy, że nie wszystko w internecie jest prawdziwe.
Na koniec zajęć dzieci sprawdziły zdobytą wiedzę odpowiadając na pytania z Quizu oraz wykonały zadanie na karcie pracy. (A.S-L)
>> więcej ...
Początek listopada kojarzy nam się z czasem zadumy, refleksji ale także wdzięczności za to, że żyjemy w wolnej Polsce. Dzieci z grupy Zajączki postanowiły uczcić pamięć żołnierzy, którzy spoczywają na Cmentarzu Wojskowym przy ul. 11 Listopada w Białymstoku aby chwilą ciszy uczcić pamięć zmarłych i zapalić znicze na grobach. (J.D.)
>> więcej ...
W dniu dzisiejszym przedszkolaki z grupy Zajączki wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Komendy Policji w Białymstoku na zajęcia z cyklu „ Komisariat Młodego Policjanta”. Dzieci miały okazję do zapoznania się z wieloma zasadami bezpieczeństwa potrzebnymi do bezpiecznej zabawy oraz poruszania się po ulicach naszego miasta. Ponadto dowiedziały się na czym polega praca policjantów oraz jak należy zachować się w różnych sytuacjach, jak np. spotkanie z nieznajomym czy psem. Uczyły się również prawidłowego przejścia po oznakowanym przejściu dla pieszych wyposażonym w sygnalizator świetlny. Na koniec spotkania wzięły udział w loteryjce podsumowującej zdobytą wiedzę. (WK)
>> więcej ...
