styczeń 2025

Dzień Babci i Dziadka w grupie Jeżyków

    Dnia 22 stycznia w grupie Jeżyków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wydarzenie to miało na celu uczczenie tych wyjątkowych osób w życiu każdego dziecka i wyrażenie wdzięczności za ich miłość, opiekę oraz mądrość. W ciepłej i radosnej atmosferze przedszkolaki zaprezentowały wyjątkowe przedstawienie. Sala wypełniła się uśmiechami i wzruszeniem, gdy mali artyści wkroczyli na scenę pełni entuzjazmu. Przedstawienie rozpoczęło się od serdecznych powitań i ciepłych życzeń skierowanych do ukochanych dziadków. Następnie dzieci zaprezentowały wesołe wierszyki i piosenki , które wywołały na twarzach gości uśmiechy i wzruszenie. Nie zabrakło również zabawnych scenek, oraz tańców do których z chęcią dołączyli dziadkowie. Największe emocje wzbudził moment, w którym przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane upominki – piękne laurki i małe niespodzianki przygotowane z sercem. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, podczas którego goście mieli okazję spędzić czas w gronie rodziny, rozmawiać i wspominać. Spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka zbliżyło rodziny, oraz podkreśliło, jak ważne są więzi międzypokoleniowe. (MH)



Dzień Babci i Dziadka w grupie Lisków

    W tym szczególnym dniu dzieci z grupy V przygotowały ukochanym Babciom i Dziadkom niespodzianki. Był więc i przepiękny występ w formie pantomimy  „W Aniołkowie”; występy artystyczne - orkiestra, wiersze i piosenki prosto z serca oraz własnoręcznie wykonane prezenty: pachnące mydełka. Na koniec przedszkolaki zaprosiły Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Składamy serdeczne podziękowania Gościom za obecność i wspólnie spędzony czas❤️(E.Z)



Dzień Babci i Dziadka w Zajączkach

Kocham mocno Babcię, Dziadka
to nie żart moi mili.
Dzisiaj im życzenia składam,
by sto latek jeszcze żyli!



Uczymy ratować - innowacja pedagogiczna

    W dniu dzisiejszym nasza placówkę odwiedzili pracownicy CPR w Białymstoku, którzy przeprowadzili zajęcia edukacyjne, których celem było uświadomienie dzieciom w jakich sytuacjach zagrożenia należy używać numeru alarmowego 112 a przede wszystkim, jak należy się zachować i jakich informacji udzielić dzwoniąc pod ten numer. Dzieci wymieniały kolejność podawanych informacji czyli: miejsce zdarzenia, rodzaj zdarzenia, dane osoby zgłaszającej. Przedszkolaki mogły również poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na fantomach przyniesionych przez naszych gości. Dziękujemy tatusiowi Aleksandra z grupy VII „ Misie” za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zajęć. (A.S.)



Jeżyki w Książnicy Podlaskiej

    W dniu 15 stycznia grupa Jeżyków ( 3 latki) wybrała się na wycieczkę do pobliskiej Książnicy Podlaskiej , Filii nr 15 dla dzieci i młodzieży. Wyjście miało na celu zapoznanie dzieci z funkcjonowaniem biblioteki, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcenie do regularnego korzystania z książek. Po przybyciu na miejsce dzieci zostały serdecznie powitane przez panie bibliotekarki, które opowiedziały im o funkcjonowaniu biblioteki, oraz zasadach wypożyczania książek. Następnie przedszkolaki miały okazję obejrzeć specjalnie przygotowany dla nich kącik z książkami dostosowanymi do ich wieku. W trakcie zajęć przedszkolaki dowiedziały się o zasadach korzystania z książek i mogły pooglądać wybraną przez siebie książeczkę. Główną atrakcją było głośne czytanie bajki pt. „Śmiały plan Jeża Nieśmiałka” . Po czytaniu odbyła się rozmowa na temat treści bajki, podczas której dzieci chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Kolejnym punktem programu były krótkie warsztaty plastyczne. Dzieci kolorowały jeżyki mogły zabrać do domu. Wycieczka do biblioteki była niezwykle udana. Dzieci wróciły do przedszkola z uśmiechami na twarzach i z nowymi doświadczeniami. Wiele z nich zadeklarowało chęć ponownej wizyty w bibliotece z rodzicami. Takie wyjścia mają ogromne znaczenie w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych u najmłodszych i są doskonałą okazją do kształtowania umiejętności odpowiedniego zachowywania się w miejscach publicznych. (MH)



Doktor Dolittle i zwierzęta

       Przedszkolaki z grup Sówek, Lisków, Zajączków i Misiów wybrały się do pobliskiego Kina Forum na musical pt.:„ Doktor Dolittle i zwierzęta”. Musical poprzez zabawne sytuacje i dialogi ukazał dzieciom ludzkie przywary, zachęcając najmłodszych do przemyśleń na temat otaczającego świata i relacji między ludźmi a zwierzętami. Dodatkowym atutem były przepiękne stroje i muzyka zapierająca dzieciom dech w piersiach. Był to prawdziwy pokaz  humoru, magii  i niespodzianek. Połączenie teatru cieni, inspirujących piosenek , olśniewającego podkładu orkiestry symfonicznej, iluminacji i gry świateł  oraz fantastycznej choreografii. Przedszkolaki wyszły z pokazu uśmiechnięte i zadowolone.
 Zdjęcia pochodzą ze strony Teatru Muzycznego Forte



Rodzinne czytanie literatury w grupie Jeżyków

    W naszym przedszkolu stawiamy na budowanie silnych relacji między dziećmi, rodzicami a społecznością przedszkola. Jednym z najskuteczniejszych sposobów osiągnięcia tego celu jest organizowanie cyklicznych spotkań z literaturą, podczas których rodzice odwiedzają przedszkole, aby wspólnie czytać dzieciom książki. Tego typu inicjatywy mają ogromny wpływ na rozwój emocjonalny, intelektualny społeczny dzieci, a także na budowanie więzi między przedszkolem a rodziną. Gdy rodzice przychodzą do przedszkola, by czytać dzieciom, tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania czasu, która wykracza poza codzienne rutyny. Dzieci wiedzą, że rodzice angażują się w ich życie przedszkolne, co wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. To także okazja dla innych dzieci, aby zobaczyć, że literatura i czytanie mogą być pasją, którą warto dzielić z bliskimi. W minionym półroczu w grupie Jeżyków gościliśmy mamę Krzysia, mamę Kazia, oraz tatę Zosi . Rodzice czytali książki, które wspólnie wcześniej wybrali z dziećmi ze swoich domowych biblioteczek. W ostatnich dniach z okazji zbliżającego się dnia Babci i Dziadka grupę Jeżyków odwiedził dziadek Izy. Bardzo dziękujemy chętnym rodzicom za zaangażowanie i zachęcamy pozostałych rodziców do włączenia się w naszą inicjatywę. ( MH)



W karnawale czas na bale

   Bal karnawałowy to dzień niezwykły i radosny. Do przedszkola przyszli dziś wszyscy bohaterowie bajek: królewny, księżniczki,  motylki, rycerze, pajacyki, policjanci, biedronki. Rozpoznać dzieci było naprawdę bardzo trudno.  Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy aktorów z teatru Karuzela, którzy poprowadzili bal w roli wodzirejów zachęcając dzieci  do tańca skoczną i rytmiczną muzyką. Przebierańcy świetnie się bawili,  uczestnicząc we wspólnych zabawach. Podczas pląsów było kolorowo, wszyscy wesoło się bawili a uśmiechy nie znikały z dziecięcych twarzy. Pokaz śniegu, który za sprawą „magicznych mocy” sypał z góry zrobił na przedszkolakach wielkie wrażenie. Równie wielkie wrażenie zrobiło pojawienie się świętego Mikołaja :-) Mikołaj obiecał dzieciom prezenty i ...słowa dotrzymał. Każdy przedszkolak wychodząc z przedszkola niosło aż dwie paczki - słodką i tę z wymarzoną ( taka mamy nadzieję) zabawką. To wydarzenie dostarczyło wszystkim wielu radosnych przeżyć i z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszych przedszkolaków. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.....(BK)